Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası Eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, hayatını kaybetti - Son Dakika

Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası Eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, hayatını kaybetti

20.09.2021 13:48
Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası Eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, hayatını kaybetti

Eski CHP Manisa milletvekili Şahin Mengü, Ankara'da yüksek tansiyon şikayetiyle kaldırıldığı hastanede hayatın kaybetti. Ölüm haberi sonrası Şahin Mengü'nün yakınları ve milletvekilleri hastaneye akın etti. Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası olan Şahin Mengü, Eski Başbakan Bülent Ecevit ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın avukatlığını üstlenmişti.

Ankara'da yaşayan eski CHP Manisa milletvekili Şahin Mengü, dün gece burun kanaması üzerine yüksek tansiyon şikayetiyle kentteki özel hastaneye götürüldü. Tedaviye alınan Mengü, doktorların tüm müdahalesine rağmen bu sabah hayatını kaybetti. Şahin Mengü'nün ölüm haberini alan yakınları ve milletvekilleri hastaneye akın etti.

ŞAHİN MENGÜ KİMDİR?

Gazeteci Nevşin Mengü ve Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Mengü'nün babası olan Şahin Mengü, 4 Nisan 1948'de Kastamonu İnebolu'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Mengü, serbest avukat olarak çalıştı.

Türkiye Barolar Birliği genel sekreteri ve Türk Eğitim Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yapan Mengü, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde CHP' den Manisa milletvekili seçildi.

DENİZ BAYKAL'IN DA AVUKATLIĞINI ÜSTLENMİŞTİ

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in sıkıyönetim döneminde avukatlığını yapan Mengü, daha sonra eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın avukatlığını üstlendi.

YORUMLAR (1)
500
Ali Fazıl Kasap: Artık Tıp Diplomasının da Hiçbir İtibarı Kalmadı. Bu, Yırtılan Bir Diploma Ali Fazıl Kasap: Artık Tıp Diplomasının da Hiçbir İtibarı Kalmadı. Bu, Yırtılan Bir Diploma 11 Milletvekili Hakkında Hazırlanan 16 Yeni Fezleke TBMM'de 11 Milletvekili Hakkında Hazırlanan 16 Yeni Fezleke TBMM'de Dün Akşam Sunulan ve TBMM'nin Üst Yönetimine Güvence Getiren AKP Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Dün Akşam Sunulan ve TBMM'nin Üst Yönetimine Güvence Getiren AKP Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası Eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, hayatını kaybetti - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement