Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Gazeteci Önder Aytaç Gözaltına Alındı - Son Dakika

Gazeteci Önder Aytaç Gözaltına Alındı

Eski Polis Akademisi öğretim üyesi Önder Aytaç, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı.

14.11.2014 - 00:40,  Güncelleme: 09:00

Bir dönem Polis Akademisi'nde öğretim üyeliği de yapan gazeteci- yazar Önder Aytaç, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı.

GECEYİ NEZARETHANEDE GEÇİRECEK

Aytaç hakkında, Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nin, "Devlet büyüklerini ve emniyet güçlerini aşağılamak ve tahkir" suçlamasıyla arama kararı bulunduğu ve bu karar doğrultusunda gözaltına alındığı bildirildi. Aytaç'ın geceyi havalimanı nezarethanesinde geçireceği sabah saatlerinde de Bakırköy Adliyesi'ne çıkarılacağı belirtildi.

DAHA ÖNCE DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Aytaç, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanı olduğu dönemde makan odası dinlenerek sızdırılan Suriye tapesi soruşturması kapsamında gözaltına alınmış ve sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı. Aytaç'ın bakanlıktaki güvenlik toplantısının dinlenmesinden daha önceden haberdar olduğu ileri sürülmüştü. (Kaynak: Hürriyet)

Kaynak: Haberler.Com
YORUMLAR (2)
  • tantunici: Nevar bunda suçu var alınıyo gazetecilerin ayrı bir özelliğimi var seyahat sonrasını beklemek gerekiyordu Cevap Yaz 4 4
  • KURDO MED: IYIDIR TUTUKLAYIN VE EN AZ 10 SENE YATMALI, AGZINDAN KÜFÜRÜ EKSIK OLMAYAN BU ADAM ZATEN TAM FASO VE SIMARIK. KENDINI NESANIYOR? DEVLET BÜYÜKLERINE KARSI TERBIYESIZCE UYDURMA YAZILAR, IFTIRALAR ATAN BU KISI DERIN GLADIONUN BIR UZANTISI VE DARBE YANLILARINA, GENELIKLE JITEME YARANMAYA CALISAN BIR VIRUS. BUNUN AGZININ PAYI VERILMELIKI ÖBÜRLERINEDE DERS OLSUN! Cevap Yaz 9 25
1000

Son Dakika Güncel Gazeteci Önder Aytaç Gözaltına Alındı - Son Dakika


Advertisement