Gazeteci Ünver, Toprağa Verildi - Son Dakika

Gazeteci Ünver, Toprağa Verildi

05.01.2012 16:00
Gazeteci Ünver, Toprağa Verildi, System.String[]

Sürekli basın kartı sahibi gazeteci Erhan Ünver, toprağa verildi.

Sürekli basın kartı sahibi gazeteci Erhan Ünver, toprağa verildi.

Anadolu Ajansı'nın eski İzmir bölge müdürlerinden Özden Ünver'in eşi Erhan Ünver için ilk tören saat 10.15'te, 43 yıl hizmet verdiği Yeni Asır Gazetesi önünde düzenlendi. Törene gazete çalışanları ile gazeteciler katıldı.

Ünver için ikinci tören ise İzmir Gazeteciler Cemiyeti önünde düzenlendi. Törende konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Erhan Ünver'in isminin yaşatılacağını söyledi.

Cemiyet tarafından düzenlenen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması'nda verilecek ödüllerden birinin "Erhan Ünver" adını taşıyacağını kaydeden Sertel, "Belediyelere de çağrı yapıyorum. Erhan ağabeyin adını bir cadde veya bir parka versinler. Erhan Ünver, cemiyetimizde de yöneticilik yapmış, çok değerli bir gazeteci, adam gibi adamdı" dedi.

Erhan Ünver'in eşi Özden Ünver ise eşinin şakacı, çilekeş bir gazeteci ve hayatının her anında kendini mesleğine adamış bir adam olduğunu söyledi. Eşinin evde dahi sürekli haberleri irdeleyen bir kişi olduğunu dile getiren Ünver, yitirdiği eşini, "Kendisini mesleğine adamış bir adamdı. Vefat etmeden bir gün önce gazeteyi okurken, 'haber yazan bu çocuklara Türkçe dil kurallarını öğretmek gerekir' demişti. Hem Türkçenin önemini vurgulardı hem her zaman haberle iç içe yaşardı" sözleriyle anlattı.

Ünver'in cenazesi, daha sonra Alsancak Hocazade Cami'ne getirildi. Öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazına CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır ile İzmir'deki medya kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Cenaze, kılınan namazının ardından Güzelbahçe Yelki Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, 2010 Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü sahibi Ünver, gazeteciliğe 1960 yılında Ege Telgraf'ta başladı. Ünver, Yeni Asır Gazetesi'nde 43 yıl görev aldı. Bir süre Hürriyet ve Gözlem gazetelerinde de çalışan ve Sabah Gazetesi'nin Ege Bölge Temsilciliğini yürüten Erhan Ünver, üç arkadaşıyla birlikte esnafa yönelik Birlik Gazetesi'ni de çıkarmıştı.

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gazeteci Ünver, Toprağa Verildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot