Gazeteciler İslamofobi'yi Konuşuyor - Son Dakika

Gazeteciler İslamofobi'yi Konuşuyor

26.01.2013 11:49
Gazeteciler İslamofobi'yi Konuşuyor, System.String[]

Gençlik ve Spor Bakanlığı; dünyaca tanınmış gazetecileri ve akademisyenleri, İslamofobi'yi konuşmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı; dünyaca tanınmış gazetecileri, akademisyenleri ve gençleri İslamofobi'yi konuşmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.

Maltepe Üniversitesi'nde düzenlenen programa Medya Derneği ve Maltepe Üniversitesi destek veriyor. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Medya Derneği Başkanı Salih Memecan, gençleri böyle bir panele katıldıkları için tebrik etti. Memecan, "Biz Medya Derneği olarak bu eğitime çok önem veriyoruz. Çünkü meslek çok çabuk değişiyor. Onun size tavsiyem; hiçbir eğitim programını kaçırmayın. Eskiden bir kere öğreniyordunuz bir ömür boyu idare ediyordu, şimdi birkaç saat idare ediyor. Medya Derneği olarak kaliteli demokrasi, kaliteli gazetecilik için eğitim programlarına çok önem veriyoruz." diye konuştu.

Açılış konuşmasını Başbakan Danışmanı İbrahim Kalın'ın yaptığı programa; TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Ahmet Böken, Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Zaman gazetesi köşe yazarı Ali Bulaç, Yeni Şafak'tan Hilal Kaplan, Gema Martin-Munoz (University of Madrid), . Riazat Butt (The Guardian), Marwan Muhammed (StatX Consultancy Group), 8. Daniel Trilling (The New Statesman), Jerome Taylor (The Independent), Leon Moosavi (University of Liverpool), Mehdi Hasan (Huffington Post UK Al Jazeera English), Fatima Manji (Channel 4 UK), Sandeep Hundal (Guardian, Times, Financial Times), Nabila Ramdani (Independent, The Guardian), Myriam Francois-Cerrah (Huffington Post, Oxford University), Abdoolvakim Vakil (King's College London), Mohamed Madi (BBC News Channel), Remona Aly ( The Guardian, Exploring Islam Foundation), Ali H. Aslan(Zaman, Washington), Wajahat Ali (The Guardian, Salon, Huffington Post and Washington Post), Ömer Taşpınar (Sabah ABD), Saadet Oruç (Star Fransa), Levent Baştürk (SETA), Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ve Fatih Üniversitesi'nden İhsan Yılmaz katılıyor.

Gazeteciler İslamofobi'yi Konuşuyor
Gazeteciler İslamofobi'yi Konuşuyor
Gazeteciler İslamofobi'yi Konuşuyor

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Gazeteciler İslamofobi'yi Konuşuyor - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaşlı Josef de Souza sözünde durdu, buz tutmuş havuza atladı Cadde ortasında dehşet! Baltayla saldırdıkları şahsı bacağından yaraladılar Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil uçağa bindi! İlk fotoğraf geldi Volkan Demirel'in eşi Zeynep, oyun havası eşliğinde spor yaptı Maddi sıkıntılar yaşayan Serdar Ortaç: Arabayı kardeşim aldı, benzini kız arkadaşım ödüyor Takdir toplayan hareket! Belediye başkanı, eline kürek alıp vatandaşın kapısındaki karı küredi İsrail'de Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi 17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü