Gazetecilere Fizik Egzersizleri - Son Dakika

Gazetecilere Fizik Egzersizleri

12.01.2012 11:42
Gazetecilere Fizik Egzersizleri

Kayseri'de gazetecilere meslek hastalıkları ve egzersiz örnekleri gösterildi.

Kayseri'de gazetecilere meslek hastalıkları ve egzersiz örnekleri gösterildi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr.Emine Eda Kurt, gazetecilerin meslek gereği uzun süre masa başında oturduklarını veya kamera gibi ağır yükleri kaldırdıklarını, bu nedenle egzersiz yapmaları gerektiğini söyledi.

Acıbadem Kayseri Hastanesinde, Kayseri'de 1900'de 'Erciyes' adlı ilk gazeteyi çıkaran Yunus Bekir adına taşıyan salonda yapılan etkinliğe başhekim Dr. Ömer Akbeyaz, Cemiyet Başkanı Veli Altınkaya ve çok sayıda gazeteci katıldı. Etkinlikte gazetecilerin meslek hastalıklarına değinen ve önerilerde bulunan Acıbadem Hasbtanesi Fizik tedavi ve Rehabelitasyon uzmanı Dr.Emine Eda Kurt, "Gazeteciler işleri gereği uzun süre masa başında oturan saatlerce ayakta duran ve kamera gibi ağır yükler kaldıran çalışanlardır. Bu durum kas- isleket sistemi ile ilgili ciddi problemlere ve ağrılara yol açar. O nedenle egzersiz yapılmalı, vücut dayanıklılığı artırılmalıdır" diye konuştu.

OE,VD(OE/İD) - Kayseri

Erciyes Master Planı 12 yılda ülke ekonomisine 1 milyar dolar katkı sağladı Erciyes Master Planı 12 yılda ülke ekonomisine 1 milyar dolar katkı sağladı Eski kız arkadaşını mezarlıkta bıçaklamıştı; müebbet hapsi istendi Eski kız arkadaşını mezarlıkta bıçaklamıştı; müebbet hapsi istendi Başkan Büyükkılıç, Macaristan ziyaretini değerlendirdi Başkan Büyükkılıç, Macaristan ziyaretini değerlendirdi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gazetecilere Fizik Egzersizleri - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement