"Gazi'nin İzinde 26 Yıl" plastik sanatlar sergisi - Son Dakika

"Gazi'nin İzinde 26 Yıl" plastik sanatlar sergisi

25.10.2019 16:04

Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı 1993 mezunları tarafından "Gazi'nin İzinde 26 Yıl" plastik sanatlar sergisi düzenlendi.

Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı 1993 mezunları tarafından "Gazi'nin İzinde 26 Yıl" plastik sanatlar sergisi düzenlendi.

Küratörlüğünü Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Gürkan Uzunköprü'nün yaptığı ve cumhuriyetin ilanının 96. yılına ithaf edilen sergide, 1993 mezunu 21 ressamın 30 eseri Devecihan Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Uzunköprü, sergi açılışında yaptığı konuşmada, 1993 mezunlarının aynı sergide bir araya geldiğini söyledi.

Sergide farklı tekniklerle yapılmış resimlerin bulunduğunu belirten Uzunköprü, "1993 mezunu hoca arkadaşlarımızla yapılan bir sergi. 21 arkadaşımızın 30 eseri sergide yer alıyor. Seramik, yağlı boya, taş baskı ve akrilik gibi farklı tekniklerde yapılmış resim çalışmaları bulunmakta. Bu sergini ilkini mezuniyetimizin 24'üncü yılında İzmir'de Ege Üniversitesinde yaptık. Geçen yılda 25'incisini Ankara'da Gazi Üniversitesinde gerçekleştirdik. Bu yıl da Trakya Üniversitesinin katkılarıyla Edirne'de yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Serginin onur konuğu Gazi Üniversitesi 1951 yılı mezunu emekli resim öğretmeni Tayyip Yılmaz da sergiyi çok beğendiğini ifade etti.

Türkiye'nin farklı yerlerinde resim öğretmenliği yaptığını belirten, yaşamı boyunca resim yapıp fotoğraf çektiğini ve yakın bir zamanda bir sulu boya sergisi açmak için çalıştığını kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Gazi'nin İzinde 26 Yıl' plastik sanatlar sergisi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada