Gaziantep'te Lgs Öğrencileri İçin 46 Bin Hijyen Paketi Hazırlandı - Son Dakika

Gaziantep'te Lgs Öğrencileri İçin 46 Bin Hijyen Paketi Hazırlandı

04.06.2021 18:05
Gaziantep'te Lgs Öğrencileri İçin 46 Bin Hijyen Paketi Hazırlandı, System.String[]

Gaziantep'te Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı için 46 bin hijyen paketi hazırlandı.

Gaziantep'te Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı için 46 bin hijyen paketi hazırlandı. Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 06 Haziran'da gerçekleşecek Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) öğrencilerin rahat ve güvenli ortamda sınava girebilmesi için hijyen paketleri hazırlandı. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan, içinde su, şeker, maske, dezenfektan, ıslak mendilin bulunduğu 48 bin paketin öğrencilerin sınav yerlerindeki sıralarına konuldu. Şehitkamil İlçesi'nde bulunan Mehmet Emin Zekiye Üstünel Ortaokulu'nda gerçekleşen tanıtım toplantısında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, öğrencilerin güvenli bir şekilde sınava girebilmeleri için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek LGS'ye giren öğrencilere başarılar diledi.

Pandemi sürecinin en başından bu zamana kadar her türlü desteği veren Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerine teşekkür eden Vali Gül, "Bu zorlu süreçte Fatma Başkanımız ve diğer başkanlarımız bizi, çocuklarımızı, öğretmenlerimizi, vatandaşlarımızı yalnız bırakmadılar. Hayat devam ediyor ve devam ederken ihtiyaçlar değişiyor. Aslında küçük gibi görünen bu iş hayata, sağlığa dokunan çok önemli bir iş. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne, Şampiyon Başkan'a bu yakışırdı. Bu sınav inşallah çocuklarımızın maske ile gireceği son sınav olur. Özenle hazırlanan hijyen paketinin içerisinde çocuklarımızın suyu, ıslak mendili, şekerleri olmak üzere ihtiyacı olan her şey mevcut. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarı diliyorum" dedi.

Gaziantep Modeli ile eğitimde birçok başarıya imza atıldığını aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Biz yola çıkarken çocuk, insan, genç dostu bir şehir anlayışı ile yola çıktık ve pandemi süreci en çok çocuklarımızı, gençleri, eğitimi etkiledi. Onların bu süreçte en az zarar görmesi için bir taraftan tablet dağıttık, internet altyapısı kurduk, okulları güvenli hale dönüştürdük ve şimdi de sınavları güvenli hale dönüştürüyoruz. Çocuklarımız güvenli, huzurlu, başarılı ise biz, şehir huzurlu ve mutluyuz. Öğretmenlerimize de bu süreçteki fedakarlıkları için teşekkür ediyorum. Okullarımız ve sınavlarımız güvenli. Ailelerimiz müsterih olsunlar, evlatlarımız güvenli okullarda sınava girecek. Hocalarımız müsterih olsunlar bütün pandemi ve hijyen şartları sağlandı. Çocuklarımız kalp huzuru ile sınavlara girsinler" diye konuştu.

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu bu önemli çalışma için emeği geçenlere teşekkür ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, velilerin ve çocukların kafalarında bütün soru işaretlerini bitirecek çok büyük bir organizasyon yapıldığını, her öğrencinin hijyen setlerini sınava girecekleri masalara bırakıldığını söyledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ise güzel bir süreç yakalanarak vakaların düştüğünü, daha çok gayret ile daha güzel günlerin olacağına inandığını ifade etti.

Konuşmaların ardından öğrenci ve öğretmenler ile bir araya gelinerek değerlendirmelerde bulunuldu.

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) Salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında daha önce de Gaziantep Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Güvenli Okul projesi hayata geçirilerek tüm okullara Okulum Temiz sertifikası alınmıştı. Gaziantep bu yönüyle tüm Türkiye'ye örnek gösterilmişti.

Gaziantep'te Lgs Öğrencileri İçin 46 Bin Hijyen Paketi Hazırlandı
Gaziantep'te Lgs Öğrencileri İçin 46 Bin Hijyen Paketi Hazırlandı
Gaziantep'te Lgs Öğrencileri İçin 46 Bin Hijyen Paketi Hazırlandı
Gaziantep'te Lgs Öğrencileri İçin 46 Bin Hijyen Paketi Hazırlandı
Gaziantep'te Lgs Öğrencileri İçin 46 Bin Hijyen Paketi Hazırlandı

Kaynak: Habermetre

Son Dakika Güncel Gaziantep'te Lgs Öğrencileri İçin 46 Bin Hijyen Paketi Hazırlandı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün'den Menteşe için tahliye uyarısı 01:22 Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün'den Menteşe için tahliye uyarısı Japhet Tanganga, Galatasaray'da! Genç savunmacı, sarı-kırmızılı formayı 1 sezon kiralık olarak giyecek 00:44 Japhet Tanganga, Galatasaray'da! Genç savunmacı, sarı-kırmızılı formayı 1 sezon kiralık olarak giyecek Yangının sıçradığı termik santralde ürküten ihtimal! Ölümcül gazlar açığa çıkabilir 23:32 Yangının sıçradığı termik santralde ürküten ihtimal! Ölümcül gazlar açığa çıkabilir
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarında terör izi iddialarına yanıt: Tutuklananların ailelerinde PKK bağlantısı var 21:59 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarında terör izi iddialarına yanıt: Tutuklananların ailelerinde PKK bağlantısı var YAŞ kararlarının dikkat çeken isimleri! Orhan Gürdal tümgeneralliğe yükseltilen astsubay kökenli ilk isim oldu 20:32 YAŞ kararlarının dikkat çeken isimleri! Orhan Gürdal tümgeneralliğe yükseltilen astsubay kökenli ilk isim oldu Manavgat'taki yangının anne ve babasına kızan 12 yaşındaki çocuk tarafından çıkarıldığı ortaya çıktı 20:31 Manavgat'taki yangının anne ve babasına kızan 12 yaşındaki çocuk tarafından çıkarıldığı ortaya çıktı
Brezilya polisi Türk uçağında yüzlerce kilo uyuşturucu ele geçirdi! Pilotlar ve hostes gözaltında 19:27 Brezilya polisi Türk uçağında yüzlerce kilo uyuşturucu ele geçirdi! Pilotlar ve hostes gözaltında Düğünde atılan havai fişekler yangına sebep oldu! Alevler büyürken bile devam ettiler 18:16 Düğünde atılan havai fişekler yangına sebep oldu! Alevler büyürken bile devam ettiler
Advertisement