Gaziantep'te "100. Yılda 100 Hayırsever" kampanyası - Son Dakika

Gaziantep'te "100. Yılda 100 Hayırsever" kampanyası

14.10.2020 15:23
Gaziantep'te

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan "100. Yılda 100 Hayırsever" kampanyası kapsamında bir okul yapılacak.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan "100. Yılda 100 Hayırsever" kampanyası kapsamında bir okul yapılacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Karşıyaka Mahallesi'nde yapılacak 32 derslikli ortaokul için imzalar atıldı.

İmza töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, "100. Yılda 100 Hayırsever" kampanyasının Gaziantep Modeli ile hayata geçirildiğini belirtti.

Karşıyaka Mahallesi'ndeki okul yapılacak yeri kamulaştırarak işe başladıklarını ifade eden Gül, şunları kaydetti:

"Büyükşehir Belediyemiz YİKOB ile kamulaştırmaya destek verdi. Üç kurum birlikte kamulaştırdık. Hayırseverlerimiz Murat ve Ünal kardeşler de bu mahallede yetiştiklerini ve büyüdükleri mahalleye okul yaptırmak istediklerini belirttiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Hayırseverimiz kendisi binayı yapacak. YİKOB, kontrol edecek. 32 derslikli okulumuz inşallah bir sonraki eğitim öğretim yılına yetişerek Karşıyaka'daki okul ihtiyacı sorununu ortadan kaldıracak."

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de yapılacak okul ile bölgedeki çocukları ikili eğitimden kurtaracaklarına dikkati çekti.

Kamulaştırma ile altyapı sorununun çözüldüğünü, üstyapı noktasında da hayırsever ailenin devreye girdiğini belirten Şahin, "Bölgenin çocukları ve gençleri için çok büyük bir fırsat olacak. Gaziantep modeli, birlikte iş yapma modeli. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise Karşıyaka Mahallesi'ne yaptırılacak 32 derslikli okul ile ikili eğitimin yapıldığı Şahinbey Ortaokulu, Mustafa Çolakoğlu ve Ticaret Borsası Ortaokulunun normal eğitime geçirileceğini kaydetti.

Hayırseverler Murat ve Ünal Ercan ise hayra vesile olan herkese teşekkür ederek duydukları memnuniyeti belirttiler.

Konuşmaların ardından YİKOB Başkanı Alper Çifçi, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nun katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gaziantep'te '100. Yılda 100 Hayırsever' kampanyası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur İYİ Partili Ümit Özdağ: İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu FETÖ'cü, Meral Akşener'in haberi vardı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı