GAZİANTEP'TE 'GASTRONOMİ KAMPI' BAŞLADI - Son Dakika

GAZİANTEP'TE 'GASTRONOMİ KAMPI' BAŞLADI

30.01.2023 13:38

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı ve Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7'inci Tematik Kış Kampları kapsamında düzenlenen 'Gastronomi Kampı' Gaziantep'te başladı.

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı ve Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7'inci Tematik Kış Kampları kapsamında düzenlenen 'Gastronomi Kampı' Gaziantep'te başladı.

80 gastronomi bölümü öğrencisinin katıldığı ve 4 gün sürecek olan kamp kapsamında Türkiye'nin tanınmış şefleri tarafından workshoplar ve yemek söyleşileri gerçekleştirilecek. Yalnızca kız öğrencilerin katıldığı kampta ayrıca kültür gezileri de düzenlenecek.

TÜRKİYE'DE İLK

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, Türkiye'de 15 ilde çeşitli bilim, edebiyat, fen kampları yapıldığını belirterek, Gaziantep'te de ilk defa gastronomi kapının yapıldığını söyledi. Özbay, kampın bölüm öğrencilerine yönelik faydalı geçeceğini anlatarak,??Gastronomi kampı ilk defa düzenleniyor ve bundan sonra sürekli olacak bir kamp. Gençlik ve Spor Bakanımızın talimatları ile Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenleniyor. Gaziantep gaziler şehri ve UNESCO tarafından onaylı patentli bir gastronomi kenti. Bu ilk defa düzenleniyor. Şu anda toplam 80 öğrencimiz var. Türkiye'nin tüm illerinden gelen öğrencilerimiz bunlar. Kız öğrencilerimize karşı yapılan bir kamp. Şu anda Türkiye'de 15 ilde çeşitli bilim, edebiyat, fen kampları yapılıyor. Bize gastronomi kampı verildi. Özellikle toplumun omuzlarında yükselecek olan kız kardeşlerimizin gastronomi alanında da şeflik alanında da yüksek seviyelere gelmesini istiyoruz. Bu kamp ve fırsatlarla hem sayıyı arttıracağız hem de aradaki bu çıtayı azaltacağız. Her yemeğin bir hikayesi vardır. O hikayelerle ve başarılarla dolu bir kamp yaşanacak öğrencilerimiz için. Kampta uygulamalı workşhoplar olacak yemek tarifleri olacak. Yemek tarihleri üzerine söyleşiler olacak??dedi.

Öte yandan Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen öğrencilerde kampın faydalı olacağını ve meslek hayatları için önemli olduğunu ifade etti.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Ankara Büyükşehir'in Belpa Buz Pateni Tesisi'ndeki Çalışmaları Devam Ediyor Ankara Büyükşehir'in Belpa Buz Pateni Tesisi'ndeki Çalışmaları Devam Ediyor Gönüllü öğrenciler ihtiyaç sahibi aileler için iftar öncesi yola düşüyor Gönüllü öğrenciler ihtiyaç sahibi aileler için iftar öncesi yola düşüyor Depremzede çocuklar, konteyner kente kurulan etkinlik çadırında hayata tutunuyor Depremzede çocuklar, konteyner kente kurulan etkinlik çadırında hayata tutunuyor

Son Dakika Güncel GAZİANTEP'TE 'GASTRONOMİ KAMPI' BAŞLADI - Son Dakika


Advertisement