Gaziantep'te Hdp'lilerden Ağrı Protestosu - Son Dakika

Gaziantep'te Hdp'lilerden Ağrı Protestosu

Gaziantep\'te Hdp\'lilerden Ağrı Protestosu
Son Güncelleme: 14.04.2015 19:11

Gaziantep'te biraraya gelen HDP üyeleri, basın açıklaması ile Ağrı'da geçen cumartesi günü yaşanan olayları protesto etti.

Gaziantep'te biraraya gelen HDP üyeleri, basın açıklaması ile Ağrı'da geçen cumartesi günü yaşanan olayları protesto etti.

Öğleden sonra Yeşilsu Parkı'nda toplanan HDP üyeleri, Ağrı'da geçen cumartesi günü askerler ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmaya tepki gösterdi. Grup adına basın açıklamasını okuyan HDP Gaziantep İl Başkanı Dilan Çetinkaya, çatışmanın önceden hazırlandığını ve çözüm süreci ile seçim sürecinin sabote edilmek istendiğini öne sürdü. Çatışmada Kürt halkına yönelik imha ve inkar politikasının yeniden devreye sokulmaya çalışıldığını ileri süren Dilan Çetinkaya, "Bu operasyonla umutların yıkımını hedefleyen AKP hükümeti yapay senaryolarla, provokasyonlarla bu süreci sabote etmek istemiştir. Herkesin müzakere sürecinde ileri adımların atılmasını, izleme kurulunun oluşmasının beklediği bir süreçte bunların yaşanması provokasyonun amacını da ortaya koymaktadır" dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı. - Gaziantep

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gaziantep'te Hdp'lilerden Ağrı Protestosu - Son Dakika


Advertisement