Son Dakika Haberleri: Gaziantep'te Mahir Eller Proje Toplantısı Yapıldı

Gaziantep'te Mahir Eller Proje Toplantısı Yapıldı

2 gün önce

Gazaintep'te AB tarafından finanse edilen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırmaları Vakfı (TEPAV) ortaklığıyla yürütülen "Mahir Eller" projesi kapsamında, nitelikli çalışanla verimli üretimi teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Gaziantep'te Mahir Eller Proje Toplantısı Yapıldı, System.String[]
Gazaintep'te AB tarafından finanse edilen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırmaları Vakfı (TEPAV) ortaklığıyla yürütülen "Mahir Eller" projesi kapsamında, nitelikli çalışanla verimli üretimi teşvik etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin (MTAL) yetkilileri, Gaziantep Sanayi Odasında (GSO) buluştu.

GSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü'nün de bir konuşma yaptığı toplantıda, Mahir Eller Yerel Oda Koordinatörü Ali Cin, mesleki yeterlilik belgesi alan MTAL mezunlarının fark yarattığını ifade etti.

Cin, proje kapsamında bu belgeyi alan MTAL mezunlarının işverenlerle buluşacak ve iş bulmada bir adım öne geçeceğini aktardı.

"Mesleğini belgele, farkını ortaya koy" sloganıyla 12 ilde yürütülen Mahir Eller Projesi ile toplamda 30 bin kişiye ulaşılması planlanıyor. Proje ile bu kişilerin beceri haritasının çıkartılıp, mesleki yetkinliklerinin belirlenmesi ve 3 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 02:19 Kaynak: AAIrak Sınırından Acı Haber! Şehit ve Yaralılarımız Var Kayısılı Pilav Yaptı, Talebe Yetişemiyor Bahçeli'den Çok Konuşulacak Bir Çıkış Daha: Oy Oranımız 18,81'dir, O da Atatürk'ün Doğumudur Bakan Pekcan: 75 Milyar Dolarlık Ticaret Hacmi Hedefi İçin ABD ile Ortak Çalışma Grubu Kuruyoruz