Son Dakika Haberleri: BOTAŞ'a Ait Boru Hattına Yıldırım Düştü, Mahalleyi Petrol Bastı

BOTAŞ'a Ait Boru Hattına Yıldırım Düştü, Mahalleyi Petrol Bastı

2 ay önce

Gaziantep'te BOTAŞ'a ait ham petrol boru hattına yıldırım düştü. Boru hattından sızan ham petrol, mahalledeki bazı evlerin bahçelerine doldu.

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinden geçen petrol boru hattına yıldırım isabet etti, hatta sızıntı meydana geldi.

MAHALLEDEKİ EVLER TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILDI

Edinilen bilgiye göre, kırsal Gökçedere Mahallesi'nden geçen BOTAŞ'a ait ham petrol boru hattına yıldırım düştü. Boru hattının zarar görmesiyle sızan ham petrol, mahalledeki bazı evlerin bahçelerine doldu. Mahalledeki 34 ev, tedbir amaçlı boşaltıldı.

PETROL KOKUSU İLÇEYE KADAR ULAŞTI

Sızıntı dolayısıyla bölgeyi kaplayan petrol kokusu ilçeye kadar ulaştı. Bölgede itfaiye, AFAD ve BOTAŞ ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldız da olay yerine gelerek bilgi aldı.

"BOTAŞ EKİPLERİ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMIŞTIR"

Valilikten yapılan açıklamada, "Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Gökçedere Mahallesinde, 12 Aralık 2018 tarihinde 19.00 sularında Kerkük-Yumurtalık ham petrol boru hattına yıldırım düşmesi sonucu boru hattında delinme meydana gelmiştir. Herhangi bir patlama veya yangın riski olmayan olayda delinmeye bağlı olarak bir miktar ham petrol akıntısı oluşmuş, BOTAŞ ekipleri müdahale ederek gerekli önlemleri almıştır. Çevredeki vatandaşlarımız olaya ilişkin bilgilendirilmiş olup, süreç dikkat ve özenle takip edilmektedir. Olay yerinde BOTAŞ ekiplerinin yanı sıra olasılıkları değerlendirmek amacıyla AFAD ve güvenlik amacıyla Jandarma tarafından tedbirler alınmıştır" denildi.
Babası Tarafından Dövülerek Öldürülen Mertcan'ın Karnesi Ortaya Çıktı Hakkında Soruşturma Başlatılan Müjdat Gezen: Kimin Kaçacağını Biliyorum Ama Söylemem

Son Dakika! Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş Hakkında Soruşturma Başlatıldı