Gaziantep'te, "Polis Amca" Oyun Salonu Açıldı - Son Dakika

Gaziantep'te, "Polis Amca" Oyun Salonu Açıldı

11.01.2012 18:21
Gaziantep'te,

Gaziantep'te, "Polis Amca" oyun salonu açıldığı bildirildi.

Gaziantep'te, "Polis Amca" oyun salonu açıldığı bildirildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlilerinin, ilçedeki 106 okulda öğrencilere güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri için ziyaretler gerçekleştirdiği belirtildi.

Farklı zamanlarda öğrencilere yönelik seminerler, gezi ve çeşitli sportif faaliyetler düzenlenerek öğrencilerle kaynaşma ortamı kurulmaya çalışıldığı, zaman zamanda öğrencilere imkanlar ölçüsünde kırtasiye ve giysi yardımında bulunulduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda Şahinbey ilçemizin özellikle yoğun göç almış mahallelerinden biri olan Vatan Mahallesi'nde eğitim ve öğretim faaliyeti veren Hayat Karabekir Ana Okulu'nda öğrenim gören öğrencilerin maddi imkansızlıklar nedeniyle kışlık kıyafet alamadıkları tespit edildi. Öğrenim görülen okulun araç ve gereç yönünden yetersiz olması nedeniyle velilerin çocuklarını okula göndermek istemedikleri ve okula gitmeyen çocukların mahalle aralarında oyun oynadıkları ve her türlü tehlikeye açık oldukları görüldü.

Bu kapsamda 'Yeşeren Ümitler' projesi hazırlanarak faaliyete geçirildi. Proje kapsamında ilimizde bulunan hayırsever iş adamlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda ana okulu kardeş okul kapsamına alındı ve okulda öğrenim gören 139 öğrencinin kışlık kıyafetleri alındı."

Açıklamada, proje çerçevesinde öğrencilerin daha sağlıklı ve modern şartlarda eğitim görmeleri için sınıfa yer döşemesi yapıldığı, öğrencilerin kullanması için 2 adet DVD player, 3 adet pedallı araba, 100 adet sınıf minderi, çeşitli oyuncaklar, koltuk takımı, oyun çadırı, kitaplık ve dizüstü bilgisayar alınarak öğrencilerin kullanımına sunulduğu belirtildi.

Okulda oluşturulan bu salona "Polis Amca" oyun salonu adı verildiği ifade edilen açıklamada, salonun Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz'un katıldığı törenle hizmete açıldığı kaydedildi.

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gaziantep'te, 'Polis Amca' Oyun Salonu Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi