Gaziantep'te Resim Sergisi - Son Dakika

Gaziantep'te Resim Sergisi

Ressam Hüseyin Yıldırım, Sanko Sanat Galerisi'nde kişisel resim sergisi açtı.

Gaziantep'te Resim Sergisi, System.String[]

Ressam Hüseyin Yıldırım, Sanko Sanat Galerisi'nde kişisel resim sergisi açtı.

Galeriden yapılan açıklamaya göre, sanatçının 33 eserinin yer aldığı serginin açılışına, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, İl Kültür Turizm Vekili Mehmet Aykanat, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Sanko Park AVM Müdürü Ufuk Toydemir, Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdürü Mehmet Doğanay ve sanatseverler katıldı.

Kaymakam Turan açılışta, çağdaş ve gelişmiş ülkeler ve toplumların, sanatı ve bilimi eşdeğer gördükleri için geliştiklerini belirtti.

"Sanata gönül veren insanlarla bir kez daha kucaklaşalım diye sergi açılışlarının yapıldığı cuma günlerini iple çekiyorum" görüşünü aktaran Turan, Atatürk'ün sanata ve sanatçıya verdiği öneme değindi.

Ressam Yıldırım da sergide yer alan tabloların bir yıllık bir seri çalışmanın ürünü olduğunu ifade etti.

Yıllardır leke usulüyle, renk ağırlıklı çalışmalar yaptığını aktaran Yıldırım, yaklaşık 17 yıldır bu alanda çalıştığını kaydetti.

Konuşmaların ardından sergi açıldı, Sanko Park AVM Müdürü Toydemir, sanatçıya teşekkür plaketi sundu. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Köylüoğlu da Sanko Holding sponsorluğunda bastırılan "Belkıs Zeugma ve Mozaikleri" adlı bilimsel yayını Yıldırım'a hediye etti.

Bu arada Özel Sanko Koleji ve Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin, Anadil bölümü rehberliğinde okuma alışkanlığı kazanımları ve kitap türleri üzerine "Okuma Paneli" düzenlediği bildirildi.

Muhabir: İbrahim Çekici

Yayıncı: Sevil Çelik - GAZİANTEP

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Albayrak "Tarihi bir dönüm noktası" deyip duyurdu: İmalat PMI Şubat 2011'den bu yana en yüksek seviyede Bayram tatili sonrası altının gram fiyatı 441 liradan işlem görüyor Taksilere puan sistemi geliyor! Müşteriler, şoförlere not verecek Tuğba Ekinci, cesur kalça pozunu paylaşarak yeni şarkısının müjdesini verdi Aykut Kocaman, Aytemiz Alanyaspor'un yaptığı teklifi reddetti Kaza sonrası tanker sürücüsünün tekme-tokat dövülme anı güvenlik kamerasında Ürküten araştırma! Koronavirüs tedavisi görenlerin yarıdan fazlası psikiyatrik rahatsızlık yaşıyor Oyuncu Aslıhan Güner'in babası vefat etti Mehmet Ceyhan herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: Okulların açılması için acele mi edildi? Taksim'in ortasında saç saça baş başa kadın kavgası! O anlar kamerada Son dakika: Temmuzda enflasyon aylık %0,58, yıllık %11,76 arttı Kayıp Gülistan Doku'nun görüntüleri incelenerek hazırlanan bilirkişi raporu, intihar iddiasını çürüttü Mert Hakan'ın 10 milyon TL imza parası aldığının iddia edilmesi, F.Bahçe'nin transfer hamlelerini zora soktu Yeşim Salkım'a küfür eden Murat Övüç resti çekti: Kellem de gitse doğruları söyleyeceğim, korkum yok Kasımpaşa, 3 büyüklerin peşine düştüğü Bernard Mensah ile anlaşma sağladı