Gaziantep'te Sağlık Çalışanlarından 14 Mart Protestosu - Son Dakika

Gaziantep'te Sağlık Çalışanlarından 14 Mart Protestosu

13.03.2014 16:23
Gaziantep'te Sağlık Çalışanlarından 14 Mart Protestosu, System.String[]

Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen üyeleri, Tıp Bayramını sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet ve yaşadıkları sıkıntıdan dolayı kutlamayacaklarını söyledi.

Gaziantep'te, Türk Sağlık- Sen üyeleri yarın yapılacak olan 14 Mart Tıp Bayramı'nı sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet ve yaşadıkları sıkıntıdan dolayı protesto ederek kutlamayacaklarını söyledi.

Türk Sağlık- Sen üyeleri öğle saatlerinde 25 Aralık Devlet Hastanesi bahçesinde toplandı. Hükümet aleyhine slogan atan ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti protesto eden grup adına konuşan Türk Sağlık- Sen Şube Başkanı Kemal Kazak, 14 Mart'ı; iktidar, bürokrasi ve yandaş sendikadan oluşan şer üçgeni nedeniyle kutlamayacaklarını belirti. Torba Yasa uygulaması ile sağlık çalışanlarının lehine hiçbir düzenleme yapılmadığını savunan Kazak, "Can güvenliğimiz birinci önceliğimiz olmuştur. Her ay binlerce sağlık çalışanları şiddet ve hakarete maruz kalmaktadır. Bilinmeli ki artık bıçak kemiğe dayanmıştır. O sebeple 14 Mart'ta süslü sözler söyleyip, 15 Mart'ta sırtını bize dönenlere hakkımızı helal etmeyeceğiz. 14 Mart Tıp Bayramı'nı sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılar nedeniyle protesto ediyoruz. Haklı taleplerimiz karşılık görmezse iş bırakma kararını hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Kalabalık açıklamanın ardından hastane bahçesinden ayrıldı. - Gaziantep

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gaziantep'te Sağlık Çalışanlarından 14 Mart Protestosu - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Goller yağmur gibi geliyor! Başakşehir muhteşem bir golle skoru 3-2 yaptı Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı