Son Dakika Haberleri: Gaziantep'teki Fetö/pdy Davası

Gaziantep'teki Fetö/pdy Davası

3 ay önce

Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları iddiasıyla yargılanan çiftin yargılanmasına devam edildi.

Gaziantep'teki Fetö/pdy Davası, System.String[]
Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları iddiasıyla yargılanan çiftin yargılanmasına devam edildi.

2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık M.T. ile eşi tutuksuz sanık R.T. ve avukatları katıldı.

Sanık M.T, suçlamaları kabul etmeyerek, örgütün derneklerinde çalıştığını, ancak suç işlemediğini savundu.

Mahkeme başkanı, tespit ve değerlendirme tutanağına göre, sanık M.T'nin ByLock programında ekli kişilerin dernekte görev yapan kişiler olduğunu belirterek, sanığa savunması için söz hakkı verdi.

Sanık M.T. söz konusu kişileri tanıdığını ve görüştüğünü, ancak cep telefonuna ByLock programını yüklemediğini iddia etti.

Bunun üzerine Mahkeme başkanı, ByLock programındaki görüşmelerde, bir kişinin mail adresi istediğini, cevap olarak da sanığın soyadının yer aldığı mail adresinin gönderildiğini anımsattı.

Sanık M.T. ise bu işlemin nasıl gerçekleştiğini bilmediğini ileri sürdü.

Sanık R.T. de herhangi bir örgüte üye olmadığını kaydederek, beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti sanık M.T'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.Bahçeli ve Pervin Buldan'ın Sıcak Sohbeti, İYİ Parti'yi Rahatsız Etti Adriana Lima, 1,5 Yıldır Aşk Yaşadığı Metin Hara'yı Takipten Çıkardı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Canlı Yayında İşçileri Sokağa Çağırdı