Gaziantep'ten Kısa Kısa - Son Dakika

Gaziantep'ten Kısa Kısa

03.12.2012 16:46
Gaziantep'ten Kısa Kısa, System.String[]

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) Bilgi Eğitim Merkezi'nde görev yapan Suriyeli öğretmen ve ailelerine yönelik Şanlıurfa gezisi düzenledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) Bilgi Eğitim Merkezi'nde görev yapan Suriyeli öğretmen ve ailelerine yönelik Şanlıurfa gezisi düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, gezi kapsamında ilk olarak Balıklı Göl ziyaretinde bulunan Suriyeli öğretmen ve aileleri balıklara yem attıktan sonra Hz. İbrahim'in doğduğu mağarayı gezdi. Urfa Çarşısı'nda alışveriş yapan Suriyelilera Hz. Eyüb'ün mezarını ziyaret etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Muhtar Akyol ise, Suriyeli misafirlere her türlü desteği verdiklerini kaydetti.

-Emniyet engelli çocukları sevindirdi

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Şafakcan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören engelli çocuklara yönelik program düzenledi.

Emniyetten yapılan açıklamaya göre, programda, 60 engelli çocuğun eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezinde çocuklara balon, kek ve meyve suyu ikram edildi. TDP maskotu "Polis Şahin" çocukların ilgisini çekti.. Engelli öğrencilere polis elbisesi giydirildi.

Program, rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelli çocuklara birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

-Gaziantep'te su kesintisi

GASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Güzelvadi Mahallesi, Şanlıdere Caddesi ile 162 No'lu Sokak'ta içme suyu ek çalışması, İnönü Mahallesi ve Muzaffer Hafız Caddesi'nde ise vana değişim bağlantı çalışması yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, söz konusu çalışmalar nedeniyle 4 Aralık Salı günü 09.00-18.00 saatleri arasında Akdere, Beydilli, Dumlupınar, Esentepe, Narlıtepe, Ocaklar, Barış, Cengiz Topel, Düztepe, Fırat, İnönü, Vatan, Beybahçe, Cemal Gürsel, Güzelvadi, Kahvelipınar ve Türkmenler mahallerinde su kesintisi uygulanacağı kaydedildi.

Öte yandan Ulaş ve Kıbrıs mahallelerinin de kesintiden kısmen etkileneceği bildirildi.

Muhabir: Gaziantep

Yayıncı: Ahmet Caner Baysal - GAZİANTEP


YORUMLAR

Son Dakika

Sadakatsiz dizisinin yeni bölümü pandemi sebebiyle yayınlanmayacak BioNTech'in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci: İngiltere'nin onay verdiği aşıların dağıtım sürecine başladık İzmir Valiliği, salgın nedeniyle spor salonunun hastaneye çevrildiği iddiasını yalanladı Kısa süreli küslük yaşayan Deniz Seki ve Demet Akalın barıştı MasterChef Türkiye şeflerinden evlenecek olan Serhat Doğramacı'ya altın sürprizi ABD'de salgının bilançosu son iki haftada ağırlaştı: Dakikada ortalama iki kişi hayatını kaybediyor Eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı'nın tacizine uğradığını iddia eden kadın: Askerden sonra kimseyle sevişmediğini söyledi Katar'a banka, borsa, fabrikanın ardından at spermi de sattık