Gaziantep Valiliği Tarafından Başlatılan Eğitim Seferberliğine Destek - Son Dakika

Gaziantep Valiliği Tarafından Başlatılan Eğitim Seferberliğine Destek

01.01.2012 10:00
Gaziantep Valiliği Tarafından Başlatılan Eğitim Seferberliğine Destek, System.String[]

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan eğitim seferberliğine, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Neval Güler'den de destek geldi.

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan eğitim seferberliğine, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Neval Güler'den de destek geldi.

Eski Gaziantep Valisi Muammer Güler'in de eşi olan Neval Güler, 20 Ocak 2012 tarihinde İstanbul'da yapılacak olan toplantıya sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katılması için çağrı yaptı.

Niğde, Kayseri, Gaziantep, Samsun, İstanbul Valilikleri görevlerini yapan, daha sonra Kamu Güvenliği Müsteşarlığı görevine atanan ancak son yapılan genel seçimlerde Mardin Milletvekili seçilen Muammer Güler'in eşi Türk Kalp Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Neval Güler İstanbul da katıldığı bütün toplantılarda Gaziantep'te yürütülen 'Bir Okul Bin Gelecek Eğitim Seferberliği' etkin çalışmalar yapıyor.

Son olarak 25 ayrı sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıda destek çağrısını yenileyen Türk Kalp Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Neval Güler, şunları kaydetti:

"Eğitim hepimizin en önemli önceliği olmak zorunda. Gaziantep 90 yıl önce amansız bir savaşın ardından Fransız işgalinden kurtulmuş ancak ikinci ve en önemli savaşını 24 Aralık 2011 tarihinde cehalete karşı başlatmıştır. Gaziantep benim ve ailem için çok önemli bir yeri olan bir kenttir. Uzun yıllar eşimin valilik döneminde yaşadığımız Gaziantep'te bir eğitimci olarak hizmet ederken kentin eğitimi, sosyal ve kültürel yaşamı başta olmak üzere birçok konusunda önemli çalışmalar yürüttüm.

Çocuklarımın gençlik yıllarını yaşadığı Gaziantep sadece bizim için değil, ülkemiz içinde önemli bir şehirdir. İlklerin başarıldığı, ilklerin yaşandığı Gaziantep'in eğitim alanındaki markalaşma çabalarını destekliyor, Gaziantep Valisi Erdal Ata'nın başlattığı cehaletle savaş kampanyasında bizlerde elimizden gelenleri yapacağımızın bilinmesini istiyoruz. Konuyla ilgili iş adamı oğlum Barış Güler katıldığım STK toplantılarında kampanyayı duyurmamı istediği zaman çok mutlu oldum. Zaten her toplantıda mutlaka Gaziantepli ilgili bir konu mutlaka gündemimize geliyordu. 20 Ocak'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek olan destek ve tanıtım toplantısı için ulaşabildiğim bütün STK başkan ve üyelerinden destek istiyorum."

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gaziantep Valiliği Tarafından Başlatılan Eğitim Seferberliğine Destek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Üst mahkemeden Enis Berberoğlu kararı: 'Yeniden yargılamaya yer yok' kararına itiraz reddedildi Bekçi, trafikte üzerine tüfekle yürüyen kişiyi vurarak durdurdu Altının kilogramı 490 bin liraya yükseldi 15 yıldır komada olan prens, ilk kez elini oynattı Hamit Altıntop: Mesut Özil bu durumun altından en iyi şekilde kalkacaktır Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden belediye başkanı koronaya yakalandı Tekstil işçisi kahvehane tuvaletinde bileğini keserek intihar etti Erdoğan'ın S-400 açıklamasının hemen ardından ABD'nin vize işlemlerini askıya alması dikkat çekti