Gaziantep Valiliği Tarafından Başlatılan Eğitim Seferberliğine Destek - Son Dakika

Gaziantep Valiliği Tarafından Başlatılan Eğitim Seferberliğine Destek

9 yıl önce

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan eğitim seferberliğine, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Neval Güler'den de destek geldi.

Gaziantep Valiliği Tarafından Başlatılan Eğitim Seferberliğine Destek, System.String[]

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan eğitim seferberliğine, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Neval Güler'den de destek geldi.


Eski Gaziantep Valisi Muammer Güler'in de eşi olan Neval Güler, 20 Ocak 2012 tarihinde İstanbul'da yapılacak olan toplantıya sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katılması için çağrı yaptı.


Niğde, Kayseri, Gaziantep, Samsun, İstanbul Valilikleri görevlerini yapan, daha sonra Kamu Güvenliği Müsteşarlığı görevine atanan ancak son yapılan genel seçimlerde Mardin Milletvekili seçilen Muammer Güler'in eşi Türk Kalp Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Neval Güler İstanbul da katıldığı bütün toplantılarda Gaziantep'te yürütülen 'Bir Okul Bin Gelecek Eğitim Seferberliği' etkin çalışmalar yapıyor.


Son olarak 25 ayrı sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıda destek çağrısını yenileyen Türk Kalp Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Neval Güler, şunları kaydetti:


"Eğitim hepimizin en önemli önceliği olmak zorunda. Gaziantep 90 yıl önce amansız bir savaşın ardından Fransız işgalinden kurtulmuş ancak ikinci ve en önemli savaşını 24 Aralık 2011 tarihinde cehalete karşı başlatmıştır. Gaziantep benim ve ailem için çok önemli bir yeri olan bir kenttir. Uzun yıllar eşimin valilik döneminde yaşadığımız Gaziantep'te bir eğitimci olarak hizmet ederken kentin eğitimi, sosyal ve kültürel yaşamı başta olmak üzere birçok konusunda önemli çalışmalar yürüttüm.


Çocuklarımın gençlik yıllarını yaşadığı Gaziantep sadece bizim için değil, ülkemiz içinde önemli bir şehirdir. İlklerin başarıldığı, ilklerin yaşandığı Gaziantep'in eğitim alanındaki markalaşma çabalarını destekliyor, Gaziantep Valisi Erdal Ata'nın başlattığı cehaletle savaş kampanyasında bizlerde elimizden gelenleri yapacağımızın bilinmesini istiyoruz. Konuyla ilgili iş adamı oğlum Barış Güler katıldığım STK toplantılarında kampanyayı duyurmamı istediği zaman çok mutlu oldum. Zaten her toplantıda mutlaka Gaziantepli ilgili bir konu mutlaka gündemimize geliyordu. 20 Ocak'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek olan destek ve tanıtım toplantısı için ulaşabildiğim bütün STK başkan ve üyelerinden destek istiyorum."


- GAZİANTEP

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 10:00 Kaynak: AASon Dakika

Memurların mesai saati değişiyor! Esnek çalışma modeli yolda
Son dakika: Memur emeklilerin maaş farkları ödenmeye başlandı Türkiye'de de şubesi olan fast food zincirinde çalışanın kalçasını kaşıdığı anlar objektife yansıdı

Son Dakika Haberleri