Gaziantep ve Malatya'da Kültür Sanat - Son Dakika

Gaziantep ve Malatya'da Kültür Sanat

09.11.2017 10:02
Gaziantep ve Malatya'da Kültür Sanat, System.String[]

Bursa Devlet Tiyatrosu "Ahmed Yesevi" adlı oyunu, Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu "Ahmed Yesevi" adlı oyunu, Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Savaş Aykılıç'ın yazdığı, Ömer Nuri Topçu'nun yönettiği oyunda, aralarında Levent Uzunbilek, Yasemin Şener, Acan Ağır Aksoy, Diyar Gönülaçık'ın yer aldığı birçok oyuncu rol alıyor.

Oyunda, Türklerin Ahmed Yesevi önderliğinde kitleler halinde İslam'ı kabul etmesinden rahatsızlık duyan Han'ın tüm çabasına karşın başta Ahmed Yesevi olmak üzere Türkleri İslamiyet'ten vazgeçirememesi anlatılıyor.

Oyun, 10 Kasım Cuma günü saat 20.00 ile 11 Kasım Cumartesi saat 14.00 ve 20.00'de Onat Kutlar Sahnesi'nde izlenebilecek.

Küçük Prens

Öte yandan, çocukların sevdiği çizgi film karakterlerinden "Niloya 3" ve "Küçük Prens" oyunları Gaziantepli minikler için sahnelenecek.

"Niloya 3" 14 Kasım Salı günü saat 10.00, 11.00, 13.15 ve 14.15'te Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Atatürk Kültür Merkezi'nde minik izleyicilerle buluşacak.

Antoine de Saint- Exupery'in kaleme aldığı, Bozok Tiyatrosu ekibince tiyatro sahnesine uyarlanan "Küçük Prens" adlı oyunda ise 6 gezegen gezen bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyası anlatılıyor.

Filiz Bozok'un yönettiği oyunda, Gökhan Soykök, Noyan Uzer, İrem Gemici, Fatih Çelebi, Kübra Büşra Pişkin ve Hüseyin Emre Durmaz rol alıyor.

Oyun, 15 Kasım Çarşamba günü saat 11.00, 14.00 ve 19.00'da GAÜN Atatürk Kültür Merkezi'nde minik tiyatroseverler için sahnelenecek.

Malatya

Trabzon Devlet Tiyatrosu, "Leblebici Horhor" adlı oyunu Malatya'da izleyicilerin beğenisine sunacak.

Takvor Nalyan'ın yazdığı Münir Canar'ın yönettiği oyunda, Uğur Keleş, Emre Ön, Ceyhun Gen, Mert Hürol, Banu Mani·oğlu, Fatma Kum Erteki·n, Di·dem Özkavukçu Aygün, Ahmet Uzuner, Gürkan Erarslan, Mahi·r Elvan, Seli·n Poyraz, Elvan Ti·bukoğlu, Gülendam Rümeysa Sağlam, Şeydanur Yılmaz, Efecan Baştürk, Ogün Kılıç, İsmet Yanıkoğlu, Aykut Güner, Erkan Akçeli·k, Yaman Tabakoğlu, Merve Demeli· ve Di·lek Tunç rol alıyor.

Dekor tasarımını Güven Öktem, kostüm tasarımını ise Sevgi Türkay'ın yaptığı tek perdelik oyun, Malatya Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde yarın saat 20.00'de ve 11 Kasım Cumartesi gün saat 14.00 ile 20.00'de izleyicilerle buluşacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Gaziantep ve Malatya'da Kültür Sanat - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Ankaragücü Başkanı Fatih Mert: Galatasaray maçına çıkacağız Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici ABD'li model Kendall Jenner, bikinili pozlarını paylaştı Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı