Son Dakika Haberleri: Gaziantep Yurda Malzeme Alacaklarını Söyleyerek Esnafı Dolandıran 7 Kişiye Gözaltı

Gaziantep Yurda Malzeme Alacaklarını Söyleyerek Esnafı Dolandıran 7 Kişiye Gözaltı

8 gün önce

Yurda malzeme alacaklarını söyleyerek esnafı dolandıran 7 kişiye gözaltıGaziantep'te kendilerini Kuran kursu hocası olarak tanıtan ve yurt öğrencilerine gıda malzemesi almak istediğini söyleyerek, 10 farklı iş yeri sahibini 200 bin lira dolandıran 7 kişi, operasyonla yakalandı.

Yurda malzeme alacaklarını söyleyerek esnafı dolandıran 7 kişiye gözaltı

Gaziantep'te kendilerini Kuran kursu hocası olarak tanıtan ve yurt öğrencilerine gıda malzemesi almak istediğini söyleyerek, 10 farklı iş yeri sahibini 200 bin lira dolandıran 7 kişi, operasyonla yakalandı.

Gaziantep ve çevre illerde gıda işiyle uğraşan 10 esnafı telefonla arayan K.Ç., kendisini Kuran kursu hocası olarak tanıttı ve yurttaki öğrencilere gıda malzemesi almak istediğini söyledi. K.Ç. pazarlık yaparak anlaştığı esnafı malzemelerle birlikte Gaziantep'e çağırdı. Getirilen 200 bin lira değerindeki gıda malzemelerini depoya indirten K.Ç., ücreti sonra ödeyeceğini söyleyerek malzemelerle birlikte ortadan kayboldu. Daha sonra paralarını almak için depoya giden iş yeri sahipleri deponun boş olduğunu görünce durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri yaptığı araştırmada K.Ç. ile kendisine yardım eden A.Ç., R.Ç., U.G., Y.K., S.Y. ve Y.G.'nin adresleri belirledi.

Adreslere operasyon düzenleyen ekipler 7 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Gaziantep Yurda Malzeme Alacaklarını Söyleyerek Esnafı Dolandıran 7 Kişiye Gözaltı
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 01:18 Kaynak: DHASon Paralarıyla İş Kurdular, Kazanacakları Parayla Evlenecekler Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: CHP Genel Merkezine Yürüyeceğiz Suriyeli sığınmacının "Kafa Kesmek İstiyorum" Sözleri Büyük Tepki Çekti Son Dakika! İşsizlik Ödeneği ile Kısa Çalışma Ödeneği Ödemeleri 31 Mayıs'ta Yapılacak