Gaziantepspor'un 10 Yıllık Başarı Serüveni - Son Dakika

Gaziantepspor'un 10 Yıllık Başarı Serüveni

15.09.2016 16:54
Gaziantepspor'un 10 Yıllık Başarı Serüveni, System.String[]

Gaziantepspor’u Celal Doğan’dan zor şartlar altında devralarak büyük fedakarlıklarla ligde tutmayı başarabilen Başkan İbrahim Kızıl ve Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl, bu yıl sonunda da borcu sıfırlayarak her yıl kasanın üzerine koyup Avrupa’yı hedefleyen bir takım oluşturmak için düğmeye bastı.

Gaziantepspor'u Celal Doğan'dan zor şartlar altında devralarak büyük fedakarlıklarla ligde tutmayı başarabilen Başkan İbrahim Kızıl ve Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl, bu yıl sonunda da borcu sıfırlayarak her yıl kasanın üzerine koyup Avrupa'yı hedefleyen bir takım oluşturmak için düğmeye bastı.

2006'da dönemin Gaziantepspor Başkanı Celal Doğan'dan devralınan görevi önlerine çıkan tüm zorluklara rağmen başarılı bir şekilde sürdüren Başkan İbrahim Kızıl ve Mustafa Kızıl adından söz ettiren transferleri de kadroya katarak futbol piyasasında ses getirmeyi başardı. Takımı zaman zaman yaşanan maddi zorluklara rağmen şehrin hiç bir kamu kurum ve kuruluşundan ya da herhangi kimseden herhangi bir maddi destek almadan ayakta tutmayı başaran Kızıl kardeşler tüm bu imkansızlıklar içerisinde takımı Avrupa kupalarında da play-off oynatarak yine taraftarlara büyük bir heyecan yaşatmayı başladı.

Başarılı transferle Gaziantepspor'un adını her alanda duyurdu

Takımı devraldıktan sonra bir kaç sezon hariç sürekli ligde üst sıraları kovalayan bir takım kimliğinde olan ve rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Gaziantepspor yaptığı transferlerle de Avrupa'da konuşulan bir takım haline gelme başarısı gösterdi. Rodrigo Tabata, Cenk Tosun, İvelin Popov, Wagner, Karcemarskas, Muhammet Demir, Haris Medunjanin, de Nigris, Jorginho, Beto, İsmail Sosa, Elyasa, Chico, Marçal, Prince ve son olarak Nabil Ghilas gibi oyuncuların Gaziantepspor forması giymesini sağlayan Gaziantepspor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl, bu oyuncuların yanı sıra yine yaptığı bir çok başarılı transferle kırmızı-siyahlıların adını her alanda duyurma başarısı gösterdi.

Önemli isimler kadroya katıldı

Geçen sezonlarda olduğu gibi yine 2016-2017 sezonu içinde Mustafa Kızıl'ın çabasıyla güçlü bir kadro kuruldu. Angan, İlhan Parlak ve Nabil Ghilas üçlüsüyle forvet hattını güçlendiren kırmızı-siyahlılar, Rajtoral, Kolar, Kangwa, Kislyak, Hintum, İtandje, Bruno Mota gibi isimleri de transfer ederek üst sıralarda yer alan bir takım oluşturduğunun sinyallerini verdi. - GAZİANTEP

Gaziantepspor'un 10 Yıllık Başarı Serüveni
Gaziantepspor'un 10 Yıllık Başarı Serüveni

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Gaziantepspor'un 10 Yıllık Başarı Serüveni - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 14 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 279 kişi vefat etti, 62 bin 797 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 14 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 279 kişi vefat etti, 62 bin 797 yeni vaka tespit edildi Koronavirüse yakalanan Muharrem İnce, hastaneye kaldırıldı Koronavirüse yakalanan Muharrem İnce, hastaneye kaldırıldı Yargıtay, FETÖ'ye yardımdan ceza alan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki kararı bozdu Yargıtay, FETÖ'ye yardımdan ceza alan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki kararı bozdu Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı'nın küstah sözlerine yanıt verdi: Tam bir terbiyesizlikti Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı'nın küstah sözlerine yanıt verdi: Tam bir terbiyesizlikti Juventus, Kean transferi için Merih Demiral'ı takasta kullanacak Juventus, Kean transferi için Merih Demiral'ı takasta kullanacak Oyuncak silahla film çekmek isteyen gençler polisleri peşine taktı Oyuncak silahla film çekmek isteyen gençler polisleri peşine taktı İstanbul uçağındaki kavga görüntüleri dünya basınında gündem oldu İstanbul uçağındaki kavga görüntüleri dünya basınında gündem oldu Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, kendi yazıp söylediği türküye klip çekti! Eserin düzenlemesini yapan isim sosyal medyayı karıştırdı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, kendi yazıp söylediği türküye klip çekti! Eserin düzenlemesini yapan isim sosyal medyayı karıştırdı