Gazipaşalı Fırıncılar Bilgilendirildi - Son Dakika

Gazipaşalı Fırıncılar Bilgilendirildi

12.01.2012 18:20
Gazipaşalı Fırıncılar Bilgilendirildi, System.String[]

Gazipaşa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, fırın sahiplerini bilgilendirdi.

Gazipaşa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, fırın sahiplerini bilgilendirdi.

Gazipaşa Öğretmenevi'nde Gazipaşa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hasan Aslan başkanlığında yapılan toplantıda, fırıncılara Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği Uygulama ve Esasları ile ilgili bilgi verildi, ekmek yapımıyla ilgili uygulanacak esaslar anlatıldı.

Aslan, toplantıda yaptığı konuşmada, ekmek çeşitlerinin en az 250 gram ağırlıktan başlayarak 50'şer gram artırılmak suretiyle piyasaya arz edileceğini söyledi.

Hasan Aslan, "Tüm ekmekler ambalajlı olarak piyasaya arz edilecek. Ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünler, satış yerlerinde alıcının el değmesini engelleyecek şekilde ekmek dolabında veya tezgahında muhafaza edilip, satıcı kontrolünde satılacak" dedi.

Ambalajsız olarak piyasaya arz edilecek ekmeklerin konulduğu dolap veya tezgahların da market, bakkal ya da büfe içinde bulunması gerektiğini kaydeden Aslan, dolap ya da tezgahlardaki etiketin de tüketicinin görebileceği büyüklükte ve yerde olmasının önemine işaret etti.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gazipaşalı Fırıncılar Bilgilendirildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir, evinde Antalyaspor 5-1 mağlup etti Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin S-400'lerle ilgili sığındığı tek bahaneyi çürüttü: NATO sistemine entegre edilmeyecek Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama