Gazprom, Ukrayna'ya Doğal Gazı 430 Dolardan Verecek - Son Dakika

Gazprom, Ukrayna'ya Doğal Gazı 430 Dolardan Verecek

08.09.2012 16:40
Gazprom, Ukrayna'ya Doğal Gazı 430 Dolardan Verecek, System.String[]

Rusya'nın enerji devi Gazprom'un, Ukrayna'ya verdiği doğalgazın fiyatını yılın son çeyreğinde yükseltmesi bekleniyor.

Rusya'nın enerji devi Gazprom'un, Ukrayna'ya verdiği doğalgazın fiyatını yılın son çeyreğinde yükseltmesi bekleniyor.

Ukrayna basının hükümet kaynaklarına dayanarak verdiği haberlere göre, ülkenin Rusya'dan bin metreküpünü 426 dolardan aldığı doğal gazın bin metreküpüne 4 dolar daha zam gelecek.

Öte yandan Naftogaz (Ukrayna) Başkanı Yevgeniy Bakulin'in yaptığı açıklamada, ülkesinin Rusya'dan aldığı doğal gaza zam yapılmayacağını aksine 426 dolardan bin metreküpünün 417 dolara düşeceğini iddia etti.

Her ne kadar dünyada petrol fiyatlarının düşmesine bağlı olarak doğalgaz fiyatlarının da düşmesi beklentisi olsa da Ukrayna yetkileri önümüzdeki kış aylarında Rus doğalgazının bin metreküpüne 430 dolar verileceği görüşünde.

Gazprom, Ukrayna'ya 2012 yılının ilk çeyreğinde doğal gazın bin metreküpünü; 417 dolardan, ikinci çeyreğinde 425 dolardan ve üçüncü çeyreğinde ise 426 dolardan istikrarlı bir şekilde zam yaparak vermişti.

Gazprom, Ukrayna'ya Doğal Gazı 430 Dolardan Verecek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Gazprom, Ukrayna'ya Doğal Gazı 430 Dolardan Verecek - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Suarez'in oynadığı takımlar, son 2 maçta Bayern Münih'ten 12 gol yedi Son Dakika! 2020 KPSS lisans sınavı sonuçları açıklandı Koronavirüsü yenen 96 yaşındaki kadın: Gençlikte çok fazla pırasa, soğan ve yeşil biber yedim ABD eski Başkanı Obama, megafonla oy isteyerek Biden'a destek oldu Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı