Gazze'de Kovid-19 aşısı önündeki engeller: miktar yetersizliği ve güven sorunu (1) - Son Dakika

Gazze'de Kovid-19 aşısı önündeki engeller: miktar yetersizliği ve güven sorunu (1)

05.05.2021 11:24

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yaşanan ikinci dalga ile birlikte Filistinlilerin, virüse karşı aldığı aşı önlemi önünde yeterli miktarda tedarik edilememesi ve muhtemel yan etkilerinden çekindikleri için aşıya güvenememe gibi faktörler...

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yaşanan ikinci dalga ile birlikte Filistinlilerin, virüse karşı aldığı aşı önlemi önünde yeterli miktarda tedarik edilememesi ve muhtemel yan etkilerinden çekindikleri için aşıya güvenememe gibi faktörler yer alıyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Gazze'de yaşayan Filistinliler de henüz deneme aşamasında olan Kovid-19 aşısının insan vücuduna verebileceği muhtemel zararlardan endişe ediyor. Bir kısım Filistinli bu nedenle aşı olmaya yanaşmazken bir diğer kısım virüsten korunmak için aşı olma konusunda istekli görünüyor.

Filistinlilerin aşıya yaklaşımlarının ötesinde bölgeye gelen aşı miktarının yeterli olmaması da salgından korunma tedbirleri konusunda olumsuz bir durum ortaya çıkarıyor. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı halihazırda ellerinde yaklaşık 110 bin 400 doz aşı bulunduğunu, bunun da yaklaşık 55 bin 200 kişiye yetebileceğini açıkladı.

Bakanlık, Gazze'deki aşı yapılması gereken nüfusun ise 1 milyon 200 bin olduğunu ifade etti.

Gazze'de Kovid-19 aşısı önündeki engeller: miktar yetersizliği ve güven sorunu (1)
Gazze'de Kovid-19 aşısı önündeki engeller: miktar yetersizliği ve güven sorunu (1)
Gazze'de Kovid-19 aşısı önündeki engeller: miktar yetersizliği ve güven sorunu (1)
Gazze'de Kovid-19 aşısı önündeki engeller: miktar yetersizliği ve güven sorunu (1)

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gazze'de Kovid-19 aşısı önündeki engeller: miktar yetersizliği ve güven sorunu (1) - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Trabzonspor bombayı patlatıyor! Steven Caulker'la İstanbul'da transfer görüşmesi yapıldı Trabzonspor bombayı patlatıyor! Steven Caulker'la İstanbul'da transfer görüşmesi yapıldı Gazze'de umutlu bekleyiş sevinç çığlıklarıyla son buldu! 6 yaşındaki Filistinli çocuk enkazdan sağ kurtarıldı Gazze'de umutlu bekleyiş sevinç çığlıklarıyla son buldu! 6 yaşındaki Filistinli çocuk enkazdan sağ kurtarıldı AK Partili Şamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına şartlı destek AK Partili Şamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına şartlı destek Show TV'den Güldür Güldür hayranlarını sevindirecek radikal karar Show TV'den Güldür Güldür hayranlarını sevindirecek radikal karar Süper Lig'de yayın gelirinden en fazla payı Galatasaray aldı Süper Lig'de yayın gelirinden en fazla payı Galatasaray aldı Kırmızı bültenle aranan terörist 'Sofi Nurettin'in öldürülmesinin detayları ortaya çıktı Kırmızı bültenle aranan terörist 'Sofi Nurettin'in öldürülmesinin detayları ortaya çıktı Arçelik, Amerikalı rakibi Whirlpool'un Türkiye'deki üretim merkezini satın alıyor Arçelik, Amerikalı rakibi Whirlpool'un Türkiye'deki üretim merkezini satın alıyor TESK Başkanı Palandöken, Erdoğan'dan esnaf borçlarının faizsiz ertelenmesini isteyecek TESK Başkanı Palandöken, Erdoğan'dan esnaf borçlarının faizsiz ertelenmesini isteyecek
Advertisement