Gebze'de Kardeşler Buluşması - Son Dakika

Gebze'de Kardeşler Buluşması

19.01.2012 09:17
Gebze'de Kardeşler Buluşması, System.String[]

Bulgaristan'daki kardeş şehirler Gebze'de buluştu

Belediye başkanları ve milletvekillerinden oluşan Türkiye- Bulgaristan dostluk grubunu makamında ağırlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ortak projelere katkı sunmaya hazır olduklarını belirterek, "Osmanlı İmparatorluğu döneminden bu yana bölgede varlığını sürdüren Türk kardeşlerimizle biriz, beraberiz, gönüldaşız" dedi

VEKİLLER VE BAŞKANLAR

Bulgaristan-Türk dostluk heyeti, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e konuk oldu. Bulgaristan Hak ve Özgürlük Hareketi (HÖH) milletvekili ve Türklerin çoğunlukta olduğu bölgelerin belediye başkanlarını Başkan Köşker'e konuk oldu. HÖH Milletvekili ve Türkiye-Bulgaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ramadan Atalay, HÖH Milletvekili ve meclis başkan yardımcısı Hristo Biserov'un yanı sıra Tsar Kaloyan Belediye Başkanı Ahmed Ahmedov, Gebze'nin Bulgaristan'daki kardeş belediyesi Samuil beldesinin Belediye Başkanı Beytullah Sali, Isperih Belediye Başkanı Beysim Basri, Kubrat Belediye Başkanı Remzi Halilov, Zavet Belediye Başkanı Ahter Veliev'in de katıldığı ziyarette, Gebze Belediyesi Meclis üyeleri Sebahattin Yılmaz, Ergün Kahraman, Beyazit Yıldırım, Hasan Hacıoğlu da hazır bulundu.

SOYDAŞLARIMIZLA GÖNÜLDAŞIZ

Konuklarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, önemli çoğunlukta Türk nüfusunun yaşadığı Bulgaristan'la tarihsel ve kültürel bağların bulunduğunu söyledi. Bulgaristan'da yaşayan Türk soydaşlarıyla gönül bağlarının olduğunu vurgulayan Başkan Köşker, "Bulgaristan'ın iki asli unsuru olan Bulgar ve Türk kardeşlerimizin, barış ve huzur içerisinde yaşamaları en büyük temennimiz. İki ülke arasındaki tarihten bu yana gelen sorunların çözümünde ve var olan bağların güçlenmesinde; gerek Başbakanımızın ve gerekse Cumhurbaşkanımızın girişimleri, çabaları sürüyor. Bu girişimlerin neticelerini kısa zamanda alacağımıza inanıyorum. Osmanlı İmparatorluğu döneminden bu yana bölgede varlığını sürdüren Türk kardeşlerimizle biriz, beraberiz, gönüldaşız. İlişkilerimizin bir merhale daha ileri girmesi için elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız" dedi.

İŞBİRLİĞİ VE DESTEK

Dostluk grubu adına ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye Bulgaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ramadan Atalay, konuk severliğinden ötürü Başkan Köşker'e teşekkür etti. Bölgede yaşayan Türk soydaşlarla, Türkiye arasında sarsılmaz bağların bulunduğunu dikkat çeken Atalay, bölgenin kalkınmasında Türk yatırımcılara ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Sanayi kenti Gebze ile Bulgaristan'ın Türk yerleşimlerinde ortak projelere imza atmak istediklerini söyleyen Atalay, Başkan Köşker'den destek istedi. Gebze hakkında konuklarına bilgi veren Başkan Köşker, devam eden projeler ve belediye hizmetlerine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Başkan Köşker ayrıca, bölgeye katkı sağlayacak ortak projelere destek vermeye hazır olduklarını ifade etti. Ziyaret sonunda konuk başkanlar ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Köşker konuklarına ziyaret anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Gebze'de Kardeşler Buluşması

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Gebze'de Kardeşler Buluşması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Daha önce aynı erkekle sevgili olan iki kız tekme tokat birbirine girdi! O anlar kamerada