Gece Yarısı Yağmur Altında Fırın Denetimi - Son Dakika

Gece Yarısı Yağmur Altında Fırın Denetimi

04.05.2012 11:35
Gece Yarısı Yağmur Altında Fırın Denetimi

Burhanettin Kocamaz, gece yarısı yağmur altında başladığı fırın denetimini sabahın ilk ışıklarında sona erdirdi.

Kurallara uymayan fırıncılara uyaran Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kurallara uyulması konusunda yasa işlem başlattı.

Gece yarısı başlayan denetim sabahın ilk ışıklarında sona ererken, kurallara uymayan fırıncılar hakkında tutanak tutuldu.

Zabıta Müdürünü ve zabıta ekiplerini yanına alarak denetim yapan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, denetim sırasında bazı fırınların temiz olmadığını görünce fırıncıları uyardı.

Sakallı, kirli önlük ve bone ile önlük takmayan çalışanlara da kızan Başkan Kocamaz,

temizlik konusunda da çeşitli bahaneler bulan fırıncılara da uyardı.

Temizlik ve hijyen konusunda kimsenin gözünün yaşına bakmam diyen Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Kurallara uymayan fırıncılara kapatma dahil her türlü yaptırımı uygulayacağız. Fırınlar kendilerine çeki düzen vermeli. Gıda güvenliğine yüzde yüz uyum şart. İnsan sağlığı her şeyin üstündedir. Halkımızın sağlığını düşünmek durumundayız. İnsanımızın en temel gıda maddesi olan ekmeğin üretimi sırasında halkın sağlığı ile oynanmasına asla fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Fırınlarımızda kendilerine çeki düzen vermek zorundadır" dedi.

Kurallara uygun çalışan fırınlara da teşekkür eden Başkan Kocamaz, herkesin kurallara uygun davranmak zorunda olduğunu söyledi.

Başkan Kocamaz'ın başkanlığında yapılan denetimlerde, zabıta ekipleri, fırın çalışanlarına tırnak kontrolünden, çalışma anında takılacak boneler, pasalar, işyeri genel görünümü ve gıda güvenliği üzerinde titiz denetimler yaptı.

Gece yarısı başlayan denetim sabahın ilk ışıklarında son bulurken, kurallara uygun olmayan fırınlar hakkında tutanak tutuldu.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Gece Yarısı Yağmur Altında Fırın Denetimi - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement