Geceyarısı Ekspresi Broadway'de Sahnelenecek - Son Dakika

Geceyarısı Ekspresi Broadway'de Sahnelenecek

17.01.2014 09:59
Geceyarısı Ekspresi Broadway'de Sahnelenecek, System.String[]

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tepki göstermeye hazırlanıyor.

Geceyarısı Ekspresi, "Broadway show"u olarak geri dönüyor.

Oyun, hikayenin gerçek kahramanı Billy Hayes'ın performansıyla, New York'ta 22 Ocak'tan itibaren sergilenecek.

Amerika'daki Türk derneklerinin çatı kuruluşu Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF),  yeni yapımın da film gibi içerik olarak Türkiye'yi karalayıcı olması durumuna karşı tepki göstermeye hazırlanıyor.

TADF Başkanı Ali Çınar, AA'ya yaptığı açıklamada, bu konuda topyekün tepki gösterimine hazırlandıklarını belirterek, konuyla ilgili olarak acilen toplantı düzenleyeceklerini ifade etti.

Oliver Stone özür dilemişti-

1970 yılında Türkiye'de uyuşturucuyla yakalanıp, hapse atılan Amerikalı Billy Hayes'in 1977 yılında kitaplaştırdığı hikaye, Oliver Stone tarafından sinemaya uyarlanmış ve Alan Parker'ın yönetmenliğinde, 1978  İngiliz-Amerikan ortak yapımı bir film olarak gösterime girmişti.

O dönemde Türkiye'nin karşı çıkmasına rağmen film, 52. Akademi Ödülleri'nde aday olduğu 6 dalın 2'sinde  "En İyi Özgün Müzik" ve "En İyi Uyarlama Senaryo" ödülü kazanmıştı.

Aralık 2004'te  filmin senaryo yazarı Oliver Stone, Türkiye'ye yaptığı bir ziyaret sırasında, yazdığı şeyleri çekim aşamasında fazla dramatize ettiğini kabul ederek özür dilemişti. - New York

Geceyarısı Ekspresi Broadway'de Sahnelenecek

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Geceyarısı Ekspresi Broadway'de Sahnelenecek - Son Dakika


Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan 'Kritik tarihler' için uyardı: 16-17 Mayıs'ta insanlar geri dönecek, tedbirli olunmalı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan 'Kritik tarihler' için uyardı: 16-17 Mayıs'ta insanlar geri dönecek, tedbirli olunmalı Dünya gözü düşecek dev rokette! Türkiye de tehlike altında Dünya gözü düşecek dev rokette! Türkiye de tehlike altında Bill Gates, boşanma kararı aldıkları eşi Melinda'ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti Bill Gates, boşanma kararı aldıkları eşi Melinda'ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti Hükümetin verdiği koronavirüs desteğiyle çiftlik ve 2 otomobil aldı! ABD bu sahtekarı konuşuyor Hükümetin verdiği koronavirüs desteğiyle çiftlik ve 2 otomobil aldı! ABD bu sahtekarı konuşuyor Türkiye sınırında kavimler göçü! Onlarca mültecinin yurda böyle giriş yaptığı iddia edildi Türkiye sınırında kavimler göçü! Onlarca mültecinin yurda böyle giriş yaptığı iddia edildi Tekneyle denize açılıp çıplak poz veren turist kadınlar gözaltına alındı Tekneyle denize açılıp çıplak poz veren turist kadınlar gözaltına alındı MHP ile yaşanan gerginlik sonrası Habertürk'te peş peşe ayrılıklar MHP ile yaşanan gerginlik sonrası Habertürk'te peş peşe ayrılıklar Banu Ilıcalı'dan eşi Efe Ceyhun'un doğum gününe romantik kutlama Banu Ilıcalı'dan eşi Efe Ceyhun'un doğum gününe romantik kutlama
Advertisement