Geceyarısı Ekspresi Filmi - Son Dakika

Geceyarısı Ekspresi Filmi

09.07.2011 21:51
Geceyarısı Ekspresi Filmi, System.String[]

Geceyarısı Ekspresi filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Geceyarısı Ekspresi filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

amerikalı talebe billy hayes uyuşturucu alışkanlığını türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaretinde sürdürmeye kalkınca yetkililer tarafından gözaltına alınır. bundan sonra ise hayes'ın zorluklarla dolu hapishane günleri başlar...

oliver stone'un senaryosunu yazdığı film, özellikle bizim ülkemizde bolca münakaşa yarattı. gerçek olaylardan yola çıktığını deneyimleri ya aktardığını söyleyen yapımcılar, filmin abartılı olduğu eleştirilerine hedef oldular. yönetmen alan parker ancak yıllar sonra filmde türkiye'ye dair hakaret düzeyinde eleştiriler olduğunu kabul etti özür diledi.

1978 yılında çekimleri biten ve gösterime giren film 1979 Akademi Ödülleri'nde aday olduğu 6 dalın 2'sinde oscar kazandı (En iyi özgün müzik: Giorgio Moroder ve en iyi uyarlama senaryo: Oliver Stone)

filmin gerçek kahramanı olan Billy Hayes ise yaptığı bir röportajda başından geçen olayların filmin senaristleri tarafından abartıldığını ve bu sayede Oscar'a giden yolun açıldığını açıklamıştır.

Yönetmen: Alan Parker

Senaryo: Oliver Stone, William Hoffer, Billy Hayes

Oyuncular: Rifki, Paolo Bonacelli, Bo Hopkins, Irene Miracle, Brad Davis

Filmin Türü: Biyografi, Drama,

Orijinal Adı: Midnight Express

Yapımcı Firma: Casablanca Filmworks

Yapım Yılı: 1978

Yapım Ülkesi: İngiltere, ABD

Orijinal Dili: İngilizce, Maltaca, Fransızca

Filmin Süresi: 121 dk.

Geceyarısı Ekspresi Filmi

Son Dakika Güncel Geceyarısı Ekspresi Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Devler Ligi'nde finale yükselen Chelsea yüzünden Türk kulüplerinin Avrupa'daki durumu tehlikeye girdi Devler Ligi'nde finale yükselen Chelsea yüzünden Türk kulüplerinin Avrupa'daki durumu tehlikeye girdi Dünya'ya düşecek dev roketle ilgili keyifleri kaçıracak harita! İstanbul ve Ankara da risk altında Dünya'ya düşecek dev roketle ilgili keyifleri kaçıracak harita! İstanbul ve Ankara da risk altında Prof. Dr. Mehmet Ceyhan uyardı: İstanbul'dan gidenlerin döneceği 18 Mayıs ve 18 Haziran tarihlerinde tedbirli olmalıyız Prof. Dr. Mehmet Ceyhan uyardı: İstanbul'dan gidenlerin döneceği 18 Mayıs ve 18 Haziran tarihlerinde tedbirli olmalıyız Türkiye sınırında kavimler göçü! Onlarca mültecinin yurda böyle giriş yaptığı iddia edildi Türkiye sınırında kavimler göçü! Onlarca mültecinin yurda böyle giriş yaptığı iddia edildi Tekneyle denize açılıp çıplak poz veren turist kadınlar gözaltına alındı Tekneyle denize açılıp çıplak poz veren turist kadınlar gözaltına alındı MHP ile yaşanan gerginlik sonrası Habertürk'te peş peşe ayrılıklar MHP ile yaşanan gerginlik sonrası Habertürk'te peş peşe ayrılıklar Kalben'in kendisine Kalben'in kendisine "Zayıflasan keşke" diyen takipçisine verdiği yanıt paylaşım rekoru kırıyor Fiyatlar alıp başını gitti! Arsa ve arazi sahiplerine müjde Fiyatlar alıp başını gitti! Arsa ve arazi sahiplerine müjde
Advertisement