Son Dakika Haberleri: Geçici Orman İşçileri Kadro İstiyor

Geçici Orman İşçileri Kadro İstiyor

5 yıl önce

Yalova'daki mevsimlik orman işçileri, kadrolu olabilmek için AK Parti Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan'dan destek istedi.

Geçici Orman İşçileri Kadro İstiyor, System.String[]
Yalova'daki mevsimlik orman işçileri, kadrolu olabilmek için AK Parti  Yalova  İl Başkanı Mustafa Pehlivan'dan destek istedi.Yalova Orman İşletme Müdürlüğü İşyeri Temsilcisi ile işçiler, Öz Orman İş Sendikası  Bursa Bölge Başkanı  Yavuz Balcı ile birlikte  Mustafa Pehlivan'ı ziyaret etti. Hazırladıkları dosyayı sunan  Yavuz Balcı, şunları dile getirdi: "2007 yılında Başbakanımız  Recep Tayyip Erdoğan  Türkiye genelinde 14 bin,  Yalova'da 60 orman işçisine kadro vermişti. Bundan dolayı tüm arkadaşlarım ve sendikam adına teşekkür ederim. Geldiğimiz süreçte  Yalova ilimizde 46 kadrolu işçi 42 mevsimlik işçi çalışmaktadır. Bu da 6 yıllık süreçte kadrolu işçi sayısında azalma olduğunu mevsimlik işçi sayısında artış olduğunu göstermektedir. Sebebi ise emekli olan, vefat eden kadrolu işçilerin yerine 5.29 gün çalışan işçi alınmasıdır."5 kişinin yapacağı işi 1 kişinin yapmaya çalıştığına dikkat çeken  Balcı, şöyle devam etti: "Teşkilatımızda yüzlerce iş makinesi bulunmaktadır. Bunları kullanan arkadaşlar çıkış aldıklarında araçları kullanacak personel konusunda sıkıntı yaşanmaktadır. 6 aylık çıkış alınan dönemde arkadaşlarımız dışarıda iş bulmakta zorlanmaktalar. İşverenler bize 12 ay işçi lazım, siz 6 ay sonra çıkacaksınız, bizim işimize yaramazsınız demektedirler. Kısaca orman teşkilatında tek kalıcı çözüm norm kadro belirlenerek mevcut 7 bin 600 mevsimlik işçi arkadaşımıza kadro verilmesi ve bundan sonra da alınacak işçilerin kadrolu olarak alınmasıdır. Bundan başka da çözüm yolu yoktur. " İl Başkanı Mustafa Pehlivan ise yapılan hak arama mücadelesini desteklediklerini belirtti. Hükümetin sözleşmeli kamu çalışanlarıyla ilgili çalışma yaptığını hatırlatan Pehlivan, herkesin kadrolu olmasını istediklerini vurguladı. Pehlivan, kendisine verilen dosyayı bakana ileteceğini belirtti.

Dondurma Çubuğundan 500 Bin Liralık Araba Kazandı ama Şimdi Kara Kara Düşünüyor Acun ile Şeyma'nın Düğününde Paylaşılan Videoda Skandal Sözler: Görgüsüz
Nurgül Yeşilçay'ın Mini Şortu Selülitlerini Ortaya Çıkardı