Gedik Filarmoni Orkestrası, "Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri" verecek - Son Dakika

Gedik Filarmoni Orkestrası, "Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri" verecek

23.10.2020 15:57
Gedik Filarmoni Orkestrası,

Gedik Filarmoni Orkestrası, "Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri"nde sanatseverlerle buluşacak.

Gedik Filarmoni Orkestrası, "Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri"nde sanatseverlerle buluşacak.

Orhun Orhon yönetimindeki orkestra, 29 Ekim'de Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda bayram coşkusunu yaşatacak.

Konserde, Mahir Cetiz'in "Aydınlığın Çağrısı" eseriyle Cem Oslu'nun üflemeli beşli, yaylı çalgılar orkestrası ve vurmalı çalgılar için yazdığı "Yolculuk" adlı eserlerinin dünya prömiyeri gerçekleşecek.

Ulvi Cemal Erkin'in Sinfonietta eserinin de yorumlanacağı etkinlik aynı gün saat 18.00 ve 20.00'de olmak üzere iki set halinde düzenlenecek.

Flütte Cem Önertürk, obuada Ufuk Soygürbüz, klarinette Kıvanç Fındıklı, fagotta Ozan Evruk ve kornoda Hüseyin Uçar'ın yer aldığı Anadolu Nefesli Beşlisi konserde solist olarak sahne alacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gedik Filarmoni Orkestrası, 'Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri' verecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Nusret, Maradona'nın masasını kalıcı olarak rezerve etti İran'dan İsrail'e suikast mesajı: Trump dönemi bitmeden savaş peşinde Sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: Çok net ifade edeyim ki; yapılmayacak İran, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin ölümünden İsrail'i sorumlu tuttu Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar