Gediz'in 25 Yıllık Gölet Hayali Gerçek Oluyor - Son Dakika

Gediz'in 25 Yıllık Gölet Hayali Gerçek Oluyor

09.01.2012 12:41
Gediz'in 25 Yıllık Gölet Hayali Gerçek Oluyor, System.String[]

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, yaklaşık 25 yıldan beri yapılması beklenen Gediz Göleti'nin yapımı için ihale tarihi belli oldu.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, yaklaşık 25 yıldan beri yapılması beklenen Gediz Göleti'nin yapımı için ihale tarihi belli oldu.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, ilçe halkının 25 yıldır beklediği Gediz Göleti'nin yapımı için 02 Şubat 2012 tarihinde ihale yapılacağını söyledi.

Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Muhipler Mahallesi Mevkisinde sulama amaçlı olarak yapılacak olan Gediz Göletinin ilçe ve çevresindeki arazileri sulu tarıma geçirerek bölgeyi her yönden geliştireceğini belirtti.

3.5 milyon metreküp su tutma kapasitesiyle 400 hektar alanı sulayacak olan Gediz Göletin bölgenin en büyük projeleri arasında yer aldığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, ilk defa sulama sistemiyle birlikte yapım ihalesi gerçekleştirilecek olan göletin kısa sürede tamamlanarak bölge çiftçisinin hizmetine girmesini beklediklerini kaydetti.

Başkan Saraoğlu, "İlçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak Gediz Göleti şimdiye kadar yapılmış olan göletlerin (Gümele ve Erdoğmuş Göletleri) toplamından daha fazla su tutma kapasitesine sahip olacak. Muhipler mevkisinden başlayarak Abide köyüne kadar uzanan tüm arazileri sulayacak olan gölet aynı zamanda ilçemizin içme suyu derdine de uzun yıllar boyu çözüm getirmiş olacak. 25 yıllık beklentimizi sona erdirecek olan Gediz Göleti çalışmalarında gelinen son noktayı bize müjdeleyen Kütahya Milletvekili Dr. Soner Aksoy Başta olmak üzere tüm emeği geçenlere şahsım ve Gediz Halkı adına teşekkür eder, Gediz Göletinin bölgemiz için hayırlı olmasını dilerim" dedi.

09.01.2012 12: 21 TSİ

NNNN - KÜTAHYA

Gediz'in 25 Yıllık Gölet Hayali Gerçek Oluyor
Gediz'in 25 Yıllık Gölet Hayali Gerçek Oluyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gediz'in 25 Yıllık Gölet Hayali Gerçek Oluyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü