Gediz Nehri Taşınca Mahsur Kalan Köylü Helikopterle Kurtarıldı - Son Dakika

Gediz Nehri Taşınca Mahsur Kalan Köylü Helikopterle Kurtarıldı

26.01.2013 18:49
Gediz Nehri Taşınca Mahsur Kalan Köylü Helikopterle Kurtarıldı, System.String[]

İzmir'in Bergama ilçesinde bir haftadan beri aralıksız devam eden yağışlar, Gediz Nehri'nin taşmasına neden oldu.

İzmir'in Bergama ilçesinde bir haftadan beri aralıksız devam eden yağışlar, Gediz Nehri'nin taşmasına neden oldu. Bu durum bazı vatandaşları mağdur etti. Nehrin taşması sonucu mahsur kalan çiftçi Köklü ailesini askeri helikopter kurtardı.

Gediz Nehri'nin hemen yanın bulunan Sindel köyünde yaşayan evli ve iki çocuk babası İsmail Köklü (49), traktörüyle Karadere mevkiindeki arazisinde bulunan hayvanlara yem vermeye gitti. Dönüşte aşırı yağışlardan dolayı Bakırçay Nehri'nin taştığını gören Köklü, sabaha kadar arazisinde beklemek zorunda kaldı. İhbar üzerine olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutanlığı ile Bergama Belediyesi İtfaiye ekipleri Köklü'nün kendi teçhizatları ile kurtarılmasının mümkün olmayacağını Jandarma Komutanlığı'na bildirdi. Bunun üzerine devreye giren Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel'in girişimleri sonunda bölgeye Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait Trigon model helikopter geldi ve çiftçiyi bulunduğu yerden halatla çekerek, Sindel Kaşıkçı köyü yoluna indirdi.

Annesi Ayşe Köklü'ye sarılarak sevinç gözyaşı döken İsmail Köklü, "Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun." dedi.

İsmail Köklü annesi Ayşe Köklü ile birlikte sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Gediz Nehri Taşınca Mahsur Kalan Köylü Helikopterle Kurtarıldı
Gediz Nehri Taşınca Mahsur Kalan Köylü Helikopterle Kurtarıldı
Gediz Nehri Taşınca Mahsur Kalan Köylü Helikopterle Kurtarıldı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Gediz Nehri Taşınca Mahsur Kalan Köylü Helikopterle Kurtarıldı - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe'nin gündeminde olan Marega için Pinto da Costa'dan açıklama: Teklif almadık Benzinlikte hırsızlık yapan adam, kadın müşterinin cinsel ilişki teklifini kabul edince yakayı ele verdi Son Dakika! Gine Körfezi'nde 15 Türk denizciyi esir alan korsanlarla ilk temas kuruldu İki gündür haber alınamayan kadın, evinde uyurken bulundu Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan adam yumruk darbeleriyle kurtulabildi İtalyan güvenlik güçlerinden, Cristiano Ronaldo ve eşinin tatil kaçamağına inceleme 16 yaşındaki genç kız, TikTok videosu çektiği sırada silahlı bir saldırgan tarafından katledildi Görüntü İstanbul'un göbeğinden! Esnaftan ayakkabı hırsızına meydan dayağı