"Geldiğimiz Yeri, Halkımızı Hiç Unutmadık" - Son Dakika

"Geldiğimiz Yeri, Halkımızı Hiç Unutmadık"

04.05.2012 16:19
"Geldiğimiz Yeri, Halkımızı Hiç Unutmadık"

Başkan Karaosmanoğlu, Antalya Manavgat'ta düzenlenen Siyaset Akademisi'ne katılanlarla tecrübelerini paylaştı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, tecrübe paylaşımı kapsamında AK Parti Antalya Manavgat İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Siyaset Akademisi'ne konuk oldu. ''Yaşanmış 41 Ders'' başlığıyla Manavgatlılara, Kocaeli'nde belediyecilik alanında yapılan çalışmaları anlatan Başkan Karaosmanoğlu, ''Geldiğimiz yeri ve halkımızı hiç unutmadık. Vatandaş adeta bizim ruhumuzu okuyor'' dedi.

MANAVGAT'TA SİYASET AKADEMİSİ

Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi'nde siyasi tecrübelerini ve belediyecilikte yaşadığı deneyimleri paylaştı. AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ercan Mekteplioğlu ve yönetimi tarafından misafir edilen Başkan Karaosmanoğlu, MATSO Salonu'nda düzenlenen programda Siyaset Akademisi'ne devam eden yaklaşık 200 kişiye seslendi. Manavgat'taki programda Başkan Karaosmanoğlu'na Başkan Danışmanı Ömer Polat eşlik etti.

TAM KADRO KATILIM

Siyaset Akademisi öğrencilerinin tam kadro katıldığı program öncesinde Kocaeli'ndeki değişimi anlatan bir film gösterimi gerçekleştirildi. Kendisini ilgiyle dinleyen ve sık sık not alan Manavgatlılara, Kocaeli'ndeki bu değişimin fiziki, ekonomik ve sosyal yanlarını anlatan Başkan Karaosmanoğlu, ilk olarak halkla yakın temastan hiç vazgeçilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

SİYASET EKİP İŞİDİR

Salonu dolduranların adeta soluksuz takip ettiği Başkan Karaosmanoğlu, ''Siyaset bir ekip işidir. İyi bir takım kuramazsanız başarılı olamazsınız. Hizmetin gittiği yere mutlaka sizde gideceksiniz, vatandaşa kulak verecek, halkı dinleyeceksiniz. Siyasete gönül veren sizin gibi arkadaşlarımızın yapacağı çalışmalar ve halkımızın desteğiyle gelecekte Antalya'ya ve Manavgat'a daha güzel hizmetler yapacak konumlara geleceğinize inanıyorum'' ifadesini kullandı.

HALKA KULAK VER

''Sıcak temastan vazgeçme'', ''Tek akıl yetmez'', ''Takımı olmayan başaramaz'', ''Yeni teknolojileri ustalıkla kullan'', ''Millet bilgedir, bilir'', ''Bataklıkta gül yetişmez'', ''Farklılıkların kıymetini bil'', ''Şikâyet etme'', ''Şımaran kaybeder'' gibi konu başlıklarından oluşan kırk bir madde eşliğinde belediyecilikte yaşanmış tecrübeleri Manavgatlılarla paylaşan Başkan Karaosmanoğlu, ''Başbakanımız her zaman, 'Dününüzü, geldiğiniz yeri, halkı unutmayın, vatandaşa kulak verin, değer verin' diyor. Artık insanlar takım tutar gibi parti tutmuyor. Liderin iyi olmazsa, kaptanın iyi olmazsa insanlara umut veremezsin'' açıklamasını yaptı.

VATANDAŞ RUHUMUZU OKUYOR

Siyaset Akademisi öğrencilerine siyasi, alanlarda ve belediyecilik çalışmalarında öğütler veren Başkan Karaosmanoğlu, ''Vatandaş bizim ruhumuzu okuyor, adeta fotoğrafını çekiyor. Halkımıza güveneceğiz, inanacağız. Hiçbir mazeret başarını yerini tutmaz. Kentimizi köprüleriyle, sahilleriyle, yollarıyla, kavşaklarıyla, parklarıyla dantel örer gibi öreceğiz, örüyoruz. Başbakanımız, her ay genel merkezde yapılan toplantıda tüm Türkiye'yi, ülkemizin 81 vilayetinden gelenleri tek tek dinliyor. O kendini Türkiye'ye adadı. Halkına, teşkilatlarına, ülkesine sevdalı bir liderimiz var. Siyaset eğlence yeri değildir, siyaset dertleri zevk edinme, halkın derdiyle dertlenme yeridir'' şeklinde konuştu.

ESKİŞEHİR'DE DERS VERECEK

Programın sonunda salondaki Siyaset Akademisi öğrencileri, Başkan Karaosmanoğlu'na Çalışınca Oluyor kitabını imzalattı. Başkan Karaosmanoğlu'nu yaklaşık 2 saat süren sunum boyunca dikkatle dinleyen Manavgatlılar, anlattığı tüm konulardan önemli dersler çıkardıklarını söyledi. Programın sonunda ilçe başkanı Mekteplioğlu, Başkan Karaosmanoğlu'na bir plaket takdim etti. Siyaset Akademisi programları çerçevesinde Muş, Erzurum, Rize, Giresun ve Antalya'da ders veren Başkan Karaosmanoğlu, önümüzdeki günlerde Eskişehirliler ile tecrübelerini paylaşacak.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Antalya'da polisle çatışan şüpheliler: 'Biz yere yattık, diğer şüpheli polise ateş etti' Antalya'da polisle çatışan şüpheliler: 'Biz yere yattık, diğer şüpheli polise ateş etti' Girdiği apartmandaki zeytinyağlarını pazar arabasına yükleyip böyle götürdü Girdiği apartmandaki zeytinyağlarını pazar arabasına yükleyip böyle götürdü POLİSLE ÇATIŞAN SALDIRGANLARLA İLGİLİ EMNİYET MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA TAKİBİMİZDEYDİ POLİSLE ÇATIŞAN SALDIRGANLARLA İLGİLİ EMNİYET MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA TAKİBİMİZDEYDİ

Son Dakika Güncel 'Geldiğimiz Yeri, Halkımızı Hiç Unutmadık' - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement