Geleceğe Dönüş Filmi - Son Dakika

Geleceğe Dönüş Filmi

10.07.2011 21:30
Geleceğe Dönüş Filmi, System.String[]

Geleceğe Dönüş filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Geleceğe Dönüş filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

1985 yılındayız. Marty biraz fırlama, söz dinlemez ve delidolu bir genç, kısaca dönemin tipik bir Amerikan yeni yetmesidir. Çılgın bir bilim adamı olarak niteleyebileceğimiz Dr. Brown ile olan dostluğunun hayatını değiştereceğinden habersizdir: zira dahi bilim adamı bir zaman makinesi icad etmiştir!

Dönemin özellikle tasarımıyla öne çıkan otomobillerinden olan bir DeLorean'ın içine gizlenmiş olan icat, Marty'yi yanlışlıkla 50'lere geri götürür. Sorumsuz delikanlı bu naif Amerikan kasabasında bir kazaya yol açar ve müstakbel anne ve babasının tanışmasına engel olur. Böylece kendisi de hiç doğmamış olacağı için bu durumu düzeltmeye koyulur. Ama hayat sandığından daha karmaşıktır ve sorumluluk kelimesinin anlamını öğrenmek zorundadır.

Yönetmen: Robert Zemeckis

Senaryo: Robert Zemeckis, Bob Gale

Oyuncular: Thomas F. Wilson, Crispin Glover, Lea Thompson, Christopher Lloyd, Michael J. Fox

Filmin Türü: Aksiyon, Macera,

Orijinal Adı: Back to the Future

Yapımcı Firma: Universal Pictures

Yapım Yılı: 1985

Yapım Ülkesi: ABD

Orijinal Dili: İngilizce

Filmin Süresi: 117 dk.

Vizyon Tarihi: 07.02.1987

Geleceğe Dönüş Filmi

Son Dakika Güncel Geleceğe Dönüş Filmi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Büyükçekmece'de düşen uçağı gören görgü tanığı: Manevra yapmasaydı TEM'e düşecekti ÇAYKUR artık çöpünü de ekonomiye kazandıracak Aytemiz Alanyaspor, gösterdiği performansla Süper Lig'i kasıp kavuruyor Bakan Selçuk, "Maske kalksın" mesajlarına tepki gösterdi: Bu artık bir rica değil Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor Bakan Koca'nın ismini vererek uyardığı kentimizden yasak haberi geldi TSK, yerli ve milli silahları ilk kez kullandı! Yapılan atışlar, Azerbaycanlı kardeşlerimize ithaf edildi Paşinyan "Karabağ olmazsa biteriz, silahlanın" çağrısı yapmıştı! Azerbaycan, Karabağ'ın kalbine giden kenti kuşattı