Binlerce fidan toprakla buluştu - Son Dakika

Binlerce fidan toprakla buluştu

11.11.2021 13:11

Bilecik'te 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla yaklaşık 60 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Bilecik'te 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla yaklaşık 60 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Söğüt ilçesine bağlı Hamitabat köyünde gerçekleştirilen fidan dikiminde, "geleceğe nefes" için birlikte fidanları toprakla buluşturduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye teşekkür eden Vali Kızılkaya, "Bugün Söğüt'te bu etkinliğe birlikte katılıyoruz. Söğüt biliyorsunuz, Osmanlı'nın, kuruluşun ve o kutlu rüyanın görüldüğü yer. Dolayısıyla bizim için Söğüt için ağacın ve tohumun çok önemli olduğu bir noktadayız. Osmanlı Devleti'nin tohumunun atıldığı yerdeyiz. 'Milli Ağaçlandırma Günü' etkinliğine katılan gençlerimizle birlikte geleceğe nefes adına önemli bir kampanyayı birlikte yürütüyoruz." dedi.

"Söğüt Ertuğrul Gazi ve Domaniç Hayme Ana" adını verdikleri fidanları diken Kızılkaya, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Burhanettin Erdoğan, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, Orman İşletme Müdürü Tuncay Yakın ve daire müdürleri, öğrenciler ve gönüllülerle fidanları toprakla buluşturdu.

Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında ayrıca Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Söğüt, Osmaneli, Gölpazarı ve İnhisar ilçeleri olmak üzere 293 hektar alanda toplam 488 bin fidan toprak ile buluşturulacak.

Eskişehir Büyükşehir Atıl Arazilerini Üreticiye Destek İçin Ekiyor Eskişehir Büyükşehir Atıl Arazilerini Üreticiye Destek İçin Ekiyor Eskişehir Büyükşehir'in Yüzücüsü Konya'dan 3 Altın Madalyayla Döndü Eskişehir Büyükşehir'in Yüzücüsü Konya'dan 3 Altın Madalyayla Döndü Sivrihisar'da sağanak, tarım işçilerinin çadırlarına zarar verdi Sivrihisar'da sağanak, tarım işçilerinin çadırlarına zarar verdi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Binlerce fidan toprakla buluştu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement