Geleceği İnternet Medyası Şekillendirecek - Son Dakika

Geleceği İnternet Medyası Şekillendirecek

12.01.2012 14:26
Geleceği İnternet Medyası Şekillendirecek, System.String[]

İnternet ve sosyal medyanın gelişimiyle medyanın kendini yenilediğini ifade eden Prof.Dr.Mehmet Kesim, geleceği internet medyasının şekillendireceğini söyledi.

İnternet ve sosyal medyanın gelişimiyle medyanın kendini yenilediğini ifade eden Prof. Dr. Mehmet Kesim, geleceği internet medyasının şekillendireceğini söyledi.

Zirve Üniversitesi'nde her hafta gerçekleştirilen ve medya sektöründe tanınmış simaların katıldığı "İletişim Semineri" dersinin bu haftaki konuğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Kesim, iletişim teknolojilerinin geçmişi, günümüz ve gelecekteki durumu hakkında bilgiler verdi.

Televizyon yayın sistemlerinin kaliteli bir konuma geldiğini söyleyen Prof. Dr. Kesim, yayın teknolojilerinin şu anda çok ileri bir seviyede olduğunu ve bunun medya sektörüne de önemli derecede katkı sağladığını ifade ederken, günümüzde artık yüksek çözünürlüğe sahip LCD ve LED ekran televizyonların kullanıldığını ve bunların çok kaliteli bir izlenirliğe sahip olduğunu belirtti. Kesim, ekran boyutlarının da çok büyümesiyle neredeyse bir sinema perdesine yaklaşıldığını dile getirdi. Kesim, "İnternet, televizyon, radyo ve gazete gibi medya unsurlarını önemli ölçüde destekliyor. Gelecekte internet medyası çok gelişecek ve çok daha yüksek çözünürlükte yayınlar izlenebilecek" dedi.

Gazete, dergi ve radyo gibi medya unsurlarının internet tabanlı önlenemez gelişimlerinin sürdüreceğini kaydeden Kesim, insanların artık haberleri sosyal medya veya internet aracılığıyla takip ediyor olmasının, ajansların da kendini bu yönde geliştirmesine neden olduğunu ifade etti.

İletişim teknolojilerinin hız kesmeden devam ederken bu teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaya çalışan Zirve Üniversitesi için Prof.Dr. Mehmet Kesim, "Gördüğüm kadarıyla Zirve Üniversitesi teknolojiyi takip eden ve iyi kullanan bir üniversite, böyle giderse ülkemizde gözde bir üniversite olacağını şimdiden söyleyebilirim" şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Seminer sonrasında Zirve Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fevzi Akıncı, üniversiteye verdiği katkılardan dolayı Prof. Dr. Mehmet Kesim'e teşekkür ederek plaket takdim etti. - GAZİANTEP

Geleceği İnternet Medyası Şekillendirecek
Geleceği İnternet Medyası Şekillendirecek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Geleceği İnternet Medyası Şekillendirecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları için veda etti Bağcılar'da bir kişi boş arazide başından vurulmuş şekilde bulundu Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü