"Geleceğimizi Giydirelim Kampanyası" - Son Dakika

"Geleceğimizi Giydirelim Kampanyası"

02.06.2011 12:57

"Geleceğimizi Giydirelim Kampanyası" kapsamında toplanan kıyafetler, bir köyde yaşayan vatandaşlara verildi.

Tokat'ta bir anaokulunun başlattığı

"Geleceğimizi Giydirelim Kampanyası" kapsamında toplanan kıyafetler, bir köyde yaşayan vatandaşlara verildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, kentte eğitim veren 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu'nun öğretmenleri ile veliler, kendilerine kardeş okul olarak seçtikleri Semerci Köyü İlköğretim Okulu'nda eğitim gören öğrenciler ile köyde yaşayan velilere yönelik "Geleceğimizi Giydirelim" adlı giysi kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında toplanan yeni ve eski kıyafetler, Semerci köyünde yaşayan öğrencilere ve velilere teslim edildi.

75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nurgül Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okullarında görevli öğretmenler ile öğrenci velilerinin bir süre önce kıyafet kampanyası başlattıklarını söyledi.

Semerci Köyü İlköğretim Okulunu kendilerine kardeş okul seçtiklerini belirten Polat, "Köyümüz fakir bir köy. Böyle bir giyim kampanyası başlattık. Kampanyamızın amacı, yardımlaşma ve paylaşım duygularını yaşatarak kazandırmak. Toplanan kıyafetleri anne, baba ve çocuk olarak üç grupta toplayarak köydeki vatandaşlarımıza teslim ettik. Okul bir kurumun ötesinde ailedir. Bizler aile olarak paylaşarak büyüyeceğiz. Toplumumuzda ve dinimizde paylaşmanın önemi büyük. Toplum ve kurum olarak biraz daha duyarlılık gösterelim ve paylaşarak büyüyelim" dedi.

- TOKAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Geleceğimizi Giydirelim Kampanyası' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti