Geleceğin Edebiyatçıları Bu Yarışmadan Çıkacak - Son Dakika

Geleceğin Edebiyatçıları Bu Yarışmadan Çıkacak

15.08.2013 17:03
Geleceğin Edebiyatçıları Bu Yarışmadan Çıkacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı; okuyan, düşünen ve yazan genç yeteneklere sahip çıkmak amacıyla 'Genç Kalemler Hikâye Yarışması' düzenliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı; okuyan, düşünen ve yazan genç yeteneklere sahip çıkmak amacıyla 'Genç Kalemler Hikaye Yarışması' düzenliyor. Yarışma ile edebiyat dünyasına yeni yazarlar kazandırılması hedefleniyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı, okuyan, düşünen ve yazan gençlerin önünü açacak bir hikaye yarışması düzenliyor. Genç yeteneklere sahip çıkmayı amaçlayan 'Genç Kalemler Hikaye Yarışması'na 14-29 yaş arasındaki herkes katılabilecek. Dikkat çeken ödüllerin olduğu yarışmanın sonucunda dereceye giren hikayeler, Bakanlık tarafından basılıp kitap haline getirilecek.

YARIŞMA KONULARI; HOŞGÖRÜ, ŞÜKÜR, VEFA, SAYGI, SABIR VE EMPATİ

Bu toprakların değerleri olan hoşgörü, şükür, vefa, saygı, sabır ve empati gibi konu başlıklarının olduğu yarışma sayesinde, geçmişi ile geleceğini harmanlayan yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve gençlere sanatçı duyarlılığının kazandırılması sağlanacak.

JÜRİDE TÜRKİYE'NİN EN ÜNLÜ EDEBİYATÇILARI YER ALIYOR

Geniş katılımın olması beklenen yarışmanın seçici kurulu, ünlü edebiyatçılardan oluşuyor. İskender Pala, Doğan Hızlan, Cemil Kavukçu, Beşir Ayvazoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Yakup Çelik ve Tacettin Şimşek gibi ünlü isimlerin yer aldığı seçici kurul, geleceğin hikayecilerini belirlemiş olacak.

YARIŞMA, ÖDÜLLERİYLE DE DİKKAT ÇEKİYOR

Yarışma, ödülleriyle de dikkat çekiyor. Her kategorinin birincisine dizüstü bilgisayar, ikincisine akıllı cep telefonu, üçüncüsüne ise tablet bilgisayar hediye edilecek. Genç Kalemler Hikaye Yarışması iki kategori halinde düzenlenecek. 1. kategoriye ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler ile 14-19 yaş arası (19 dahil) gençler, 2. kategoriye ise 20-29 yaş arasındaki (29 dahil) gençler katılabilecek. Adaylar eserlerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine elden ya da posta yoluyla teslim edebilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi 22 Kasım 2013. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Geleceğin Edebiyatçıları Bu Yarışmadan Çıkacak - Son Dakika


Advertisement