Gelecek onların kontrolünde olacak! İşte herkesin sahip olmak istediği VR gözlüklerin detayları - Son Dakika

Gelecek onların kontrolünde olacak! İşte herkesin sahip olmak istediği VR gözlüklerin detayları

01.04.2021 17:34

Sanal gerçeklik gözlüğü olarak bilinen VR gözlükler, son zamanlarda genç yaşlı herkes tarafından oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. VR gözlüklerin farklı dünyalara kapı araladığı ve gelecekte hayatımızı değiştireceği düşünülürken Youtube'da Smoshka kanalının sahibi Sümeyra Teymur da herkesin ilgisini çeken bu teknoloji harikası ürünleri inceledi.

Beş duyu organ ile sanal bir dünyanın içerisinde gerçekten bulunma hissi yaratan dijital teknolojilerin tümü, sanal gerçeklik olarak biliniyor. Son yıllarda sürekli ivme kazanan bu teknolojilerin en yaygın kullanımı ise kuşkusuz sanal gerçeklik gözlükleri.

Gelecek onların kontrolünde olacak! İşte herkesin sahip olmak istediği VR gözlüklerin detayları

"BİRÇOK ALANI DERİNDEN DEĞİŞTİRECEK"

3D olarak tasarlanmış bir dünyanın içerisinde bambaşka kapıları aralayan bu gözlüklerin gelecekte hayatımızı şekillendireceği ve hemen herkes tarafından kullanılacağı öngörülüyor.

Youtube kanalı üzerinden VR gözlükleri inceleyen Youtube'da Smoshka kanalının sahibi Sümeyra Teymur, bu ürünlerin birçok alanı derinden değiştireceğini kaydederek, "Sanal gerçeklik gözlükleri ile 5 yıl önce tanıştım. Bu gözlüklerden HTC Steam'i ilk gözüme takıp, roller coaster açmıştım ve o kadar gerçekti ki ayakta duramayıp yere düşmüştüm. Sanal bir görüntünün sizin dengenizi gerçekten bozması çok acayip. O günden beri bu gözlüklerin gelişmesini heyecanla bekliyorum. Özlükler hayatımıza daha fazla girdiğinde; eğlenceden eğitime, sosyalleşmeden sağlığa kadar birçok alanı derinden değiştirecek. " ifadesinde bulundu.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Gelecek onların kontrolünde olacak! İşte herkesin sahip olmak istediği VR gözlüklerin detayları

Son Dakika Teknoloji Gelecek onların kontrolünde olacak! İşte herkesin sahip olmak istediği VR gözlüklerin detayları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Babacan'dan ittifak açıklaması: İki parti haricindeki partilerle ilişki zeminimiz sıcak, buna HDP de dahil Babacan'dan ittifak açıklaması: İki parti haricindeki partilerle ilişki zeminimiz sıcak, buna HDP de dahil Koronavirüs nedeniyle herhangi bir ölümün yaşanmadığı ülkeye tehlike kıyıdan geldi Koronavirüs nedeniyle herhangi bir ölümün yaşanmadığı ülkeye tehlike kıyıdan geldi Kanal İstanbul'la ilgili eski cümleleri hatırlatılan Ali Babacan, sözlerine açıklık getirdi Kanal İstanbul'la ilgili eski cümleleri hatırlatılan Ali Babacan, sözlerine açıklık getirdi MHRS ve Alo 182, Bakan Koca'nın 'aşılamada 55 yaş üstüne geçildi' açıklamasının ardından çöktü MHRS ve Alo 182, Bakan Koca'nın 'aşılamada 55 yaş üstüne geçildi' açıklamasının ardından çöktü Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor Son Dakika: Türkiye'de 19 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 341 kişi vefat 55 bin 149 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 19 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 341 kişi vefat 55 bin 149 yeni vaka tespit edildi Doktoru 1570 farklı numaradan arayıp taciz eden sanığın akli dengesi yerinde çıktı Doktoru 1570 farklı numaradan arayıp taciz eden sanığın akli dengesi yerinde çıktı Termometre 41 dereceyi gösterdi, Adanalılar parklara akın etti Termometre 41 dereceyi gösterdi, Adanalılar parklara akın etti