GELECEK SERGİ: Gurur ve Ceza - Son Dakika

GELECEK SERGİ: Gurur ve Ceza

10.01.2020 12:12
GELECEK SERGİ: Gurur ve Ceza, System.String[]

"Gurur ve Ceza" sergisi, Dostoyevski'nin eseri Suç ve Ceza ile Jane Austen'in romanı Gurur ve Önyargı'da işlenen temel kavramlardan yola çıkıyor.

Sergi, her ikisi de 19. yüzyıl Sanayi Devrimi'nin travmatik etkilerini yansıtan eserlerde betimlenen ortam ile 21. yüzyıl Bilgi Toplumu'nun varoluşsal problemleri arasında bir paralellik kuruyor. Uygarlığın büyük değişimlerden geçtiği dönemlerde insanın özellikle etik ve aidiyet bağlamında yaşadığı ikilemleri, toplumsal yaşamın farklı yönlerine odaklanarak canlı bir kurgu içinde irdeliyor.

?Sergide, her bir sanatçının desen ve pentür ağırlıklı çalışmalarının yanı sıra, sanatçıları ve serginin çıkış noktasını oluşturan yazarları aynı zaman ve mekân düzleminde buluşturan bir oda yer alıyor. Sergi hazırlık süreci içinde sanatçılara etki eden ve mekâna getirmeyi seçtikleri nesne ve belgelerin iç içe geçtiği bu oda, izleyicileri katılımcı bir sergi deneyimine davet ediyor. "Gurur ve Ceza", böylece sanatçılar, yazarlar ve izleyiciler arasındaki sınırları eritmeyi; insan olmanın özüne dair hiç değişmeyen her ne ise, her birimiz adına ona dokunabilme olasılığının önünü mümkün olduğunca açmayı hedefliyor.

?"Gurur ve Ceza" sergisi kapsamında bir sanatçı konuşması, küratörlü sergi turu ve edebiyat söyleşisi gerçekleştirilecek. Sergi 16 Ocak - 15 Şubat 2020 tarihleri arasında Labirent Sanat'ta görülebilir.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel GELECEK SERGİ: Gurur ve Ceza - Son Dakika


Son Dakika

Mucize filmiyle ünlenen Seda Tosun bir zamanlar kediciklerin arasındaymış Fransız devi PSG, Ozan Kabak'ı transfer etmek için girişimlere başladı Kayınpederini baklavayla zehirleyen damat, daha önce de eşini zehirlemiş Kar İstanbul'un kapısına dayandı! Tekirdağ ve Edirne'de birçok mahalle beyaza büründü Çaldığı 18 çuval fındığı geri getiren hırsız: Hata ettiğimi anladım Koronanın en erken belirtisi ortaya çıktı: Aşırı burun kuruluğu hastalığın habercisi olabilir Bakan duyurdu, parmak iziyle kimlik doğrulama geliyor! Pilot uygulama ocakta Bomba iddia: Kendi evinde karantinaya giren Hadise ve Kaan Yıldırım ayrıldı