Gelecekte Bilişim Konferansı - Son Dakika

Gelecekte Bilişim Konferansı

05.05.2019 12:04
Gelecekte Bilişim Konferansı

Bilişimciler Grubu ile Smart Future Forum tarafından düzenlenen "Gelecekte Bilişim Konferansı" dijital dönüşüm, siber güvenlik, yeni nesil teknoloji ve sektörel çözümler ele alındı.

Bilişimciler Grubu ile Smart Future Forum tarafından düzenlenen "Gelecekte Bilişim Konferansı" dijital dönüşüm, siber güvenlik, yeni nesil teknoloji ve sektörel çözümler ele alındı.

Bilişim Grubundan yapılan açıklamaya göre, bilişim sektörünün önde gelen şirketleri ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı "Gelecek Geliyor" temalı konferans, SETA İstanbul'da düzenlendi.

Konferansın "Gelecekte Medya" oturumunda sosyal medya, dijital yaşam ve toplum 5.0; "Gelecekte Yaşam" oturumunda endüstri devrimi, nesnelerin interneti ve dijital dönüşüm; "Gelecekte Nesil" oturumunda büyük veri, yapay zeka, robotlar ve RPA, "Gelecekte Güvenlik" oturumunda ise bulut bilişim, blok zinciri, siber güvenlik ile Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) başlıkları tartışıldı.

Bilişim Grubu Başkanı Şenol Vatansever, herkesin daha huzurlu bir dünyada ve her açıdan güçlü bir Türkiye'de yaşamak istediğini, bunun için Türk ekonomisini güçlendirmenin ve milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesinin gerekli olduğunu belirtti.

Milli teknoloji hamlesinin hayata geçirilmesi noktasında devletle yerli ve milli çözümler üreten şirketler arasında adeta bir köprü vazifesi görülmesi gerektiğine dikkati çeken Vatansever, "Almanya ile anılan Endüstri 4.0, Japonya ile anılan Toplum 5.0'ın da ötesinde Türkiye ile anılmasını hedeflediğimiz ve belki de milli teknoloji hamlemizin markası olabilecek 'Gelecek 5.0' yaklaşımımızı ortaya koyuyoruz. Çünkü 'Gelecek 5.0', yüksek teknoloji, mutlu insan ve dünya barışı temelli bir yaklaşım. Tamamlayıcı olarak kamu kurumlarında kullanılan teknoloji ürünlerinin envanterinin çıkarılması, mevcut durum analizinin yapılması, yerli ve milli teknolojilerin ağırlığının artırılması için etkin bir planlamanın yapılması gerekiyor. Bu noktada da destek unsurları olarak ekiplerimizle taşın altına elimizi koymaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Smart Future Forum Başkanı Murat Karataş da gelişen akıllı teknolojiler ve dijital dönüşüm ile bizleri çok farklı bir geleceğin beklediğini, inanılmaz bir hızla yaşanan bu gelişim ve dönüşümler iş dünyasında, eğitimde, sağlıkta şehirlerde ve yaşamın her alanında varsayılan modellerin temelden sarsılmasına ve değişimine yol açtığını, yaşanan bu dönüşümü doğru şekilde ön görebilenlerin gelecekte bir adım daha önde olacağını belirtti.

Karataş, Smart Future Forum'un geleceğin etkileşimli dünyasının bir prototipini ortaya koyduğunu kaydederek, "Geleceğin dünyasının tartışıldığı platformlarda milli teknoloji üretimi konusunda farkındalık oluşturulması, İstanbul'un geleceğin iş dünyasında uluslararası boyutta bir cazibe merkezi haline getirilmesi vizyonuyla hareket ediyoruz. Bu bağlamda ayrıca dünyada yaşanan dönüşüm çerçevesinde bilim ve teknoloji odaklı bir bakış ile geleceği öngören, teknoloji ve yenilikleri tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmeye katkı sağlamayı hedefliyoruz." değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR
500
Eyüpsultanlı sporcu Yunus Dursun Milli takım kampına katıldı Eyüpsultanlı sporcu Yunus Dursun Milli takım kampına katıldı Tahıl taşıyan 4 gemi daha Ukrayna limanlarından hareket etti Tahıl taşıyan 4 gemi daha Ukrayna limanlarından hareket etti MSB: 'Yarın 4 geminin Ukrayna limanlarından çıkışı, 1 boş geminin ise limanlarına girişi planlanmıştır' MSB: 'Yarın 4 geminin Ukrayna limanlarından çıkışı, 1 boş geminin ise limanlarına girişi planlanmıştır'
Kaynak: AA

Son Dakika Teknoloji Gelecekte Bilişim Konferansı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement