Gelin ile görümce sırt sırta verip kendi işlerini kurdu - Son Dakika

Gelin ile görümce sırt sırta verip kendi işlerini kurdu

16.01.2020 11:27

Elazığ'ın Keban ilçesinde gelin ile görümce sırt sırta vererek kurdukları iş yerinde yöresel yemeklerle ekonomik kazanç elde etmeye başladı.

Elazığ'ın Keban ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Hacer Albayrak (42) ile abisinin eşi 3 çocuk annesi Hediye Celayir (40) evlerine gelen misafirlerin, ikram ettikleri yemekleri çok beğenerek "Yöresel yemeklerle ilgili bir iş yeri açmalısınız" demeleri üzerine harekete geçti. Bunun üzerine gelin ile görümce, patila, sac, yufka ekmeği, börek, kömbe, Harput köfte gibi yöreye ait yemeklerden oluşan iş yerini açtı. Ağın ile Malatya'nın Arapgir ve Kemaliye ilçelerine giden yol güzergahı üzerindeki iş yerlerini işleten gelin ile görümce müşterilerden olumlu geri dönüş aldı. Gelin ile görümce, ilerleyen zamanda işlerini büyütüp daha çok kadına istihdam alanı oluşturmayı hedefliyor.

"KADIN İSTERSE YAPABİLİR"

Dükkan açma fikri hakkında bilgi veren Görümce Hacer Albayrak, "Gelin ile görümce olarak böyle bir yer açmayı düşündük. Elazığ yöresine ait patila, ekmek ve yemekler yapmayı düşündük. Ağabeyimin destekleri ile burayı açtık. Kadın isterse yapabilir. Kadın güçlüdür, çocuklarına, eşine ve evine destek olabilir. Böyle bir yer açtık ve çok da güzel oldu. Görenler çok memnun kaldı. Saç ve yufka ekmekleri, Elazığ yöresine ait kömbe, börek, içli ve Harput köfteleri yapıyoruz. Gelen misafirlerimize zaten bu yiyecekleri ikram ediyorduk ve hep beğenirlerdi. Keşke bir dükkan açsanız diyorlardı. Bu fikir bizim de kafamıza yattı. Gelin ve Görümce olarak ağabeyime danıştık. O da bizi kırmadı ve dükkanı açmamıza yardımcı oldu" dedi

"ÇOK GÜZEL TEPKİLER ALDIK"

Çok güzel tepkiler aldıklarını dile getiren Albayrak, "Şu anda da işimiz çok güzel. Gelen müşteriler çok memnun kalıyor. İnşallah, ileri ki zamanlarda işimizi büyütüp daha çok kadın çalışan ile çalışmak isteriz. Bizi memnun edecek çok güzel tepkiler aldık. Ayrıca açtığımız dükkan, Ağın, Arapgir ve Kemaliye yol güzergahı üzerinde. Buradan geçerken ilgilerini çekiyor ve duruyorlar. Burada alışveriş yaptıktan sonra bizi tebrik ediyorlar" şeklinde konuştu.

"GÖRÜMCEM İLE İLİŞKİLERİMİZ ÇOK İYİ"

Görümcesi ile iyi anlaştıklarını belirten Hediye Celayır ise, "Burayı açmak için eşime danıştık. Zaten evde bunları yapıyorduk. Eşim de bizi kırmadı. Görümcemle ortak karar alarak bu dükkanı açtık, işlerimiz çok iyi gidiyor. Bütün kadınlar da yapabilir. Evlerine bir destekleri olur" diye konuştu.

Müşterilerden Tanju Demir de, "Duyduk ki gelin ile görümce bu dükkanı açmış. Genel de gelin ile görümce anlaşamazlar ama burada görüyorum ki çok iyi anlaşıyorlar. Bu işlerine de yansımış. Allah, utandırmasın hayırlı olsun. Ayrıca Elazığ'ın yöresel lezzetleri burada ve çok memnun kaldım" ifadelerini kullandı.

Gelin ile görümce sırt sırta verip kendi işlerini kurdu
Gelin ile görümce sırt sırta verip kendi işlerini kurdu
Gelin ile görümce sırt sırta verip kendi işlerini kurdu
Gelin ile görümce sırt sırta verip kendi işlerini kurdu
Gelin ile görümce sırt sırta verip kendi işlerini kurdu
Gelin ile görümce sırt sırta verip kendi işlerini kurdu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Gelin ile görümce sırt sırta verip kendi işlerini kurdu - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir Sinan Engin'den çarpıcı iddia: Bu açıklamalara göre yönetimin Terim'i göndermesi lazım Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan Hollandalı parlamenter Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Avrupa'nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi Manisa'da halkı tedirgin eden görüntü! Fay hattında dev yarıklar oluştu Nihat Hatipoğlu'ndan "Otelinde içki satılıyor" iddiasına yanıt: Asla satılmadı, aklınızca benden intikam aldınız