Gelinlik Fuarı İçin Son Hazırlıklar - Son Dakika

Gelinlik Fuarı İçin Son Hazırlıklar

Gelinlik Fuarı İçin Son Hazırlıklar
Son Güncelleme: 22.12.2013 11:50

İzmir'in marka fuarları arasında yer alan ve Avrupa'nın en büyüğü olan 8'inci IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 22 Ocak 2014 tarihinde kapılarını açacak.

İzmir'in marka fuarları arasında yer alan ve Avrupa'nın en büyüğü olan 8'inci IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 22 Ocak 2014 tarihinde kapılarını açacak.  Fuara destek veren sektör temsilcileri bir araya gelerek son hazırlıkları gözden geçirirken, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, "Geçen yıl fuarımızı 19 bine yakın kişi ziyaret etmişti, bu yıl bu sayının daha da artacağını ümit ediyoruz" dedi.

İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) Danışma Kurulu Üyesi Nedim Örün, Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Avcı, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Bşk. Yrd. Burak Sertbaş, İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Zeki Karatay, İzmir İtalyan Ticaret Odası Genel Sekreteri Eren Alpar ve İZFAŞ yöneticileri ile sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen IF WEDDING FASHION İZMİR - 8'inci Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı Danışma Kurulu toplantısında, 22-25 Ocak 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek Fuar ile ilgili çalışmalar masaya yatırıldı.

Alım heyetlerinin üzerinde önemle durulduğu danışma kurulu toplantısında İtalyan Ticaret Odası Genel Sekreteri tarafından İtalya'nın Roma, Milano, Torino kentlerinden alıcıların geleceği hatırlatıldı. İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs ziyaretçi konusunda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyleyerek, "Fuara özellikle Rusya, Kazakistan ve İran'a yönelik özel saha çalışmaları yapıyoruz. Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Danimarka, Finlandiya, Fransa, İsviçre, İsveç, Norveç, Orta Doğu Ülkeleri, Yunanistan'da temsilcilik çalışmalarımız devam ediyor. Ekonomi Bakanlığı Alım Heyeti Programı kapsamında ise Almanya, Avusturya, Polonya, Belçika ve Hollanda'dan alım heyetleri gelecek. Fuara dünyanın birçok bölgesinden alım heyeti ve ziyaretçinin gelmesini bekliyoruz. Fuarımızda gala, tasarım yarışması ödül töreni, solo defileler başta olmak üzere birçok etkinlikte gerçekleştireceğiz. Geçen yıl fuarımızı 19 bine yakın kişi ziyaret etmişti, bu yıl bu sayının daha da artacağını ümit ediyoruz" dedi.

Örs, EGSD, TMHGF ve sektör temsilcileri ile çok güzel bir birliktelik gerçekleştirdiklerine işaret ederek, IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'nın bu yıl da hem sektöre hem de İzmir ekonomisine destek olmaya devam edeceğini söyledi. Alanında Avrupa'nın en büyüğü olarak gösterilen IF WEDDING FASHION İZMİR'in, sektörün Türkiye'deki ilk ve tek Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği'ne (UFI) onaylı gelinlik ihtisas fuarı olarak düzenleneceğinin altını çizen Örs, Fuarı çok önemsediklerini ve Fuarın büyümesi ve daha etkin olması için hiçbir şeyden kaçınmadıklarını sözlerine ekledi.

Toplantıda konuşan Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, fuara bu yılda büyük ilgi olduğunu, yer yokluğu nedeniyle katılımcı sayısının sınırlandırıldığını belirtti. Özden, "Fuara ilgi her yıl artarak devam ediyor. Avrupa ülkeleri ve komşulardan çok ilgi görüyoruz. Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve İran'dan çok sayıda alıcının fuarımıza gelmesini bekliyoruz" dedi. - İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gelinlik Fuarı İçin Son Hazırlıklar - Son Dakika


Advertisement