Genç Atölye Modern Başlıyor - Son Dakika

Genç Atölye Modern Başlıyor

20.01.2011 16:32
Genç Atölye Modern Başlıyor, System.String[]

İstanbul Modern, Yarı Yıl Tatilinde Düzenlenecek 'Genç Atölye Modern' ile Çocuklara Yaratıcılıklarını Yansıtabilecekleri Atölye Çalışmaları Sunacak

İstanbul Modern, yarı yıl tatilinde düzenlenecek 'Genç Atölye Modern' ile çocuklara yaratıcılıklarını yansıtabilecekleri atölye çalışmaları sunacak.

İstanbul Modern'den yapılan açıklamaya göre, 'Genç Atölye Modern'de sanatı keşfetmek, paylaşmak, tartışmak ve üretmek isteyen tüm çocuklar, renklerle, biçimlerle, formlarla ve görüntülerle eğlenceli oyunlar oynayacak. 'Genç Atölye Modern', 31 Ocak?11 Şubat tarihleri arasında hafta içi her gün 10.00-14.00 saatleri arasında 7-9 yaş, 13.00-15.00 saatleri arasında ise 10-12 yaş çocuklar için uygulanacak. Çocuklar yarıyıl tatili boyunca 'Gulliver'in Yeni Gezileri' başlıklı maket yapım ve 'Tarih Öncesi Yaratıklar' başlıklı heykel atölyeleriyle iki farklı programı tamamlayacak.

'Gulliver'in Yeni Gezileri' başlıklı maket yapım atölyesinde, dünya klasiklerinden, Jonathan Swift'in 1726 yılında tamamladığı 'Gulliver'in Gezileri' isimli romanından bazı bölümleri yorumlayan çocuklar, çalışmalarında edebiyat, mimarlık ve resim sanatlarını buluşturacak. Çocuklar, romanın kahramanı olan Lemuel Gulliver için yeni serüvenler kurgulayacak, romanda geçen 'küçük insanlar ülkesi', 'devler ülkesi' gibi hayali coğrafyaların yanı sıra farklı ülkeler düşleyecek ve düşledikleri ülkelerin maketlerini hazırlayacak.

'Tarih Öncesi Yaratıklar' başlıklı heykel atölyesinde ise tarih öncesinin izini süren çocuklar, tarihin bilinen devirlerinin hayvan ve bitkilerinden esinlenen heykeller üretecek, rengarenk dünya haritaları oluşturacaklar.

(ÇİĞ-DÜR-EAY) - İSTANBUL

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Genç Atölye Modern Başlıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi İstanbul'da resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitime geçiliyor Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Gözler Pazartesi toplanacak Kabine'ye çevrildi! Sokağa çıkma kısıtlaması genişliyor Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi Partilere katılıp "Abartmayın" diyen sunucu Buse İskenderoğlu, koronavirüse yakalandı Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor