Genç Beyinler Tablet Bilgisayarları Yeterli Bulmadı - Son Dakika

Genç Beyinler Tablet Bilgisayarları Yeterli Bulmadı

17.02.2012 14:19
Genç Beyinler Tablet Bilgisayarları Yeterli Bulmadı, System.String[]

Rize'de, 17 ille birlikte tablet bilgisayar uygulamasına geçen öğrenciler, bilgisayarların kendilerini kitap yükünden kurtardığını ancak yeterli programlanmadıklarını söyledi.

Rize'de, 17 ille birlikte tablet bilgisayar uygulamasına geçen öğrenciler, bilgisayarların kendilerini kitap yükünden kurtardığını ancak yeterli programlanmadıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın geliştirdiği Fatih Projesi ile 17 ilde 52 okulla birlikte Rize'de bulunan Fen Lisesi, Soyal Bilimler Lisesi ve İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencileri de dağıtımı yapılan tablet bilgisayarlarını kullanmaya başladı.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, sınıfları gezerek öğrencilerden uygulama ile ilgili fikirlerini aldı. Türkiye Odalar Borsalar Birliği Fen Lisesi 9-A sınıfına giren Hacımüftüoğlu, öğretmen masasına geçerek bazı öğrencilerden akıllı tahta üzerinde günün konusunu anlatmalarını istedi. Vali, öğrencilerin başarılı anlatımlarından dolayı öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür etti. Öğrencilere bazı nasihatlerde de bulunan Hacımüftüoğlu, öğrencilerden uygulama ile ilgili fikir ve önerilerini aldı.

Bilgisayarların kendilerini kitap yükünden kurtardığını belirten öğrenciler bunun yanında bazı donanımsal ve yazılım eksiklikleri olduğunu belirtti. Hacımüftüoğlu, uygulamada bazı illerin pilot seçilmesinin nedenini uygulamada doğabilecek eksikliklerin giderilmesi olarak değerlendirip tespit edilen eksikliklerin en kısa sürede gözden geçirileceğini kaydetti.

Vali, yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde Türkiye'nin tamamı tablet bilgisayar ile eğitime geçecek. Rize çok şanslı. Çünkü, tamamen akıllı tablet uygulamasına en erken geçen il olacak. Zaten 17 pilot ilden bir tanesiyiz. Bu bağlamda tablet bilgisayarları kullanmaya başlayan öğrencilerimizin teklifleri ve önerileri önemli. Öğretmen arkadaşlarımızın da bu süreçte katkıları çok önemli. Tespit edilen eksiklik hızla giderilecektir. Çünkü, bilgisayar yazılımları hızlı bir şekilde

düzenlenebilmektedir. Bu çalışmalar çok önemlidir. Sizleri teknoloji ile buluşturur. Eğitim almanızı kolaylaştırır. Ama siz varsanız kıymetlidir. Siz gayret sarf ederseniz kıymetlidir. Diğer türlü rafta kalır."

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Fen Lisesi 9-A sınıfı öğrencilerinden Lale Bulut, tablet bilgisayarların kendilerini kitap hamallığından kurtardığını söyledi. Yasemin Tikbaş ise kitap yükünden kurtulduklarını, artık ağır çantalarını taşımak zorunda kalmadıklarını belirterek akıllı tahtalar ile tablet bilgisayarlar arasında ağ kurulamamasından yakındı. Tuğrul Gövdeli isimli öğrenci ise seçmeli derslerinde tablet bilgisayarlara yüklenmesi gerektiğini savundu. - RİZE

Genç Beyinler Tablet Bilgisayarları Yeterli Bulmadı
Genç Beyinler Tablet Bilgisayarları Yeterli Bulmadı
Genç Beyinler Tablet Bilgisayarları Yeterli Bulmadı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Genç Beyinler Tablet Bilgisayarları Yeterli Bulmadı - Son Dakika


Son Dakika

Başakşehir'le karşılaşacak Leipzig'de Amadou Haidara koronavirüse yakalandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Durak dışında inmek isteyen yolcu, seyir halindeki otobüsün frenine bastı Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı