Kalça dolgusunda yasaklı malzeme kullanılan kadının dikişleri patladı, yağlar dışarıya sızdı - Son Dakika

Kalça dolgusunda yasaklı malzeme kullanılan kadının dikişleri patladı, yağlar dışarıya sızdı

27.11.2020 09:31

Ünlü bir plastik cerraha kalça estetiği yaptıran genç kadın hayatının kabusunu yaşadı. Yasaklı dolgu maddesi enjekte edilen kadının dikişleri patladı, yağlar açılan deliklerden dışarıya sızdı ve talihsiz kadın zamanla oturamamaya başladı. 8 ameliyat geçiren kadın, savcılığa suç duyurusunda bulunarak sorumluların cezalandırılmasını istedi.

İsviçre'de yaşayan 30 yaşındaki Gamze A. Brezilya kalçası yaptırmak için Türkiye'deki ünlü bir plastik cerrah ile anlaştı. Özel bir hastanede ameliyat olan genç kadının dikişleri patladı ve vücuda enjekte edilen suni yağlar, iğne deliklerinden çıkmaya başladı. İsviçre'de tedavi olan mağdur kadının vücudunda nekrozlar (kitler) oluştuğu ve kaptığı enfeksiyonlar nedeniyle ölümden döndüğü ve 8 kez ameliyat edilmesine rağmen vücut sağlığının ciddi şekilde bozulduğu belirlendi.

"TÜRKİYE'YE DÖNDÜĞÜNDE BAKARIZ"

Sabah'ın haberine göre her bir detay skandalın boyutunu gözler önüne serdi. İşleri nedeniyle İsviçre'ye geri dönmek zorunda kalan genç kadın ünlü cerraha durumu anlattığında ise doktor önemli bir durum olmadığını söyledi. "Türkiye'ye döndüğünde bakarız" gibi sözlerle kendisini geçiştirdi.

Kalça dolgusunda yasaklı malzeme kullanılan kadının dikişleri patladı, yağlar dışarıya sızdı

YASAKLI DOLGU MALZEMESİ KULLANILMIŞ

İsviçre'de tedavi olan genç kadının yağ hücrelerinin altında (nekrozlar) kitleler oluşmaya başladığını, bu nekrozların iltihaplandığını ve yasaklı madde olan Aqualift isimli dolgu malzemesinin vücuduna yerleştirilmiş olduğunu öğrendi. Genç kadın, ölümden döndü.

Genç kadın Brezilya kalçası istedi, ölümden döndü!

İKİNCİ OPERASYONDA DA YAĞLAR DELİKLERDEN AKMAYA BAŞLADI

Türkiye'ye geri dönüp yeniden hastaneye gittiğinde ise kendisinden para talep eden doktorların sağlığıyla ilgilenmemesi karşısında ikinci kez ücreti yatırıp, sağlığına kavuşmak ümidiyle ameliyat masasına yattı. Fakat bu ameliyat sonrası da genç kadına enjekte eden yağlar deliklerden akmaya ve dikişleri patlamaya devam etti.

Genç kadın Brezilya kalçası istedi, ölümden döndü!

8 KERE AMELİYAT OLSA DA NE OTURABİLİYOR NE DE HAREKET EDEBİLİYOR

Sağlığının tehlike altında olduğunu ileri süren Gamze A'nın vücudundaki yağlar, aylarca akmaya ve koku yapmaya devam etti. Hayatı alt üst olan genç kadın, pantolon giyemez, oturmaz ve hareket edemez hale geldi. Hastanenin diğer doktorları tarafından 8 kez ameliyat edilen Gamze A'nın vücudu deforme olup, ciddi ölüm tehlikesi taşımaya başladı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Bunun üzerine mağdur kadın Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Şikayet dilekçesinde kalçasına enjekte edilen dolguların patladığını, yıllar geçmesine rağmen düzelmediğini, yürüyemez durumda olduğunu beyan etti. Gamze A. ameliyatı gerçekleştiren ünlü doktorun cezalandırılmasını istedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kalça dolgusunda yasaklı malzeme kullanılan kadının dikişleri patladı, yağlar dışarıya sızdı
Kalça dolgusunda yasaklı malzeme kullanılan kadının dikişleri patladı, yağlar dışarıya sızdı

Son Dakika 3. Sayfa Kalça dolgusunda yasaklı malzeme kullanılan kadının dikişleri patladı, yağlar dışarıya sızdı - Son Dakika


YORUMLAR (13)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Haftaya düşüşle başlayan dolar 7,38'den işlem görüyor Annesinin erkek arkadaşına uyuşturucu alırken yakalanan çocuk polislerden yardım istedi: Annemi çok dövüyor, ne olur kurtarın Süper Lig tarihine geçecek olay! Kendi kalesine gol atınca maç sonu vedalaşıp takımdan ayrıldı Yolda yaralı bulunan çocuğun götürdüğü evde, biri hamile olmak üzere 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı Ebru Polat dekoltesini eleştirip kendisine "Ortalık malı" diyen takipçisine fena patladı Korona nedeniyle işleri duran şarkıcı, pandemi döneminde çiğ köfteci oldu Nijerya'da Türk gemisine yapılan saldırı anı kamerada BBC'deki Türk turist İlker Kaleli! Ünlü oyuncunun sahneleri gündem oldu