Genç Kızılay'a uluslararası birincilik ödülü - Son Dakika

Genç Kızılay'a uluslararası birincilik ödülü

10 gün önce

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC), sığınmacı gençlere verilen gönüllü destekten dolayı Genç Kızılay'a birincilik ödülü verdi.

Genç Kızılay'a uluslararası birincilik ödülü, System.String[]

Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC), sığınmacı gençlere verilen gönüllü destekten dolayı Genç Kızılay'a birincilik ödülü verdi.

İsviçre'nin Cenevre kentinde başlayan IFRC Genel Kurulu'nda düzenlenen ödül töreninde, Genç Kızılay, "Youth on the Move 2019" ödülleri kapsamında "Göç Yolunda İnsanlığı Koruma" kategorisinde "gönüllülük/liderlik programı" ile birinciliğe layık görüldü.

Ödülü, Genç Kızılay adına Akif Emre Aktaş, IFRC Genel Başkanı Francesco Rocca'dan aldı.

Törende hazır bulunan Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Mülteci gençlere verdikleri gönüllü desteklerden dolayı Genç Kızılay'a Cenevre'de çok prestijli bir ödül verildi." ifadesini kullandı.

Kızılay'dan yapılan açıklamaya göre, gönüllülük/liderlik programı, 14-18 yaş aralığındaki Suriyeliler, Türkiye'nin korumasında bulunan diğer yabancı uyruklular ile ev sahibi toplumdaki gençlerin, "çocuk ve genç dostu alanlarda" ve kendi topluluklarında aktif rol almaları, kapasitelerini artırmaları ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için fırsatlar sağlanmasını amaçlıyor.

Yaklaşık iki ay süren eğitimin ardından 3 aylık staj dönemini tamamlayan gönüllüler, sertifika alarak, bağlı bulundukları "çocuk ve genç dostu alan"da yürütülen faaliyetlere destek sağlıyor.

Gönüllüler için eğitimlerin ve katılım fırsatlarının yanı sıra motivasyon ve rehberlik çalışmaları da düzenleniyor.

Haber Yayın Tarihi: 04.12.2019 09:24 Kaynak: AASon Dakika

Şarkıcı Tuğba Ekinci'den sosyal medyayı sallayan Recep Tayyip Erdoğan paylaşımı
Komşularına "Gürültü yapmayın uyuyamıyorum" diyen adamın kapısına dayandılar! Feci kavga çıktı Adana Belediye Başkanı, yasaklanan rakı festivaliyle ilgili konuştu