Genç Parti Lideri Cem Uzan: 'AKP ile Asla' - Son Dakika

Genç Parti Lideri Cem Uzan: 'AKP ile Asla'

17.06.2007 12:41
Genç Parti Lideri Cem Uzan: 'AKP ile Asla', System.String[]

Genç Parti Genel Başkanı Uzan, Seçimlerin Ardından AKP ile Kesinlikle Bir Koalisyon Ortaklığı Kurmayacaklarını, Seçimlere Bağımsız Olarak Girecek DTP'lilerle de Hükümet Ortağı Olmayacaklarını Açıkladı

Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan, seçimlerin ardından AKP ile kesinlikle bir koalisyon ortaklığı kurmayacaklarını açıkladı.

Uzan, Habertürk'ün sorularını yanıtladı. Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıktığını belirten Uzan, "Abdullah Beyin eşi beni ilgilendirmiyor. Beni Abdullah Beyin kendi siyasi geçmişi ilgilendiriyor. Geçenlerde bir beyanatı var: 'Irak'a şu kadar ton patlayıcı girdi' diye. Siz niye bunu Amerika'ya anlatmıyorsunuz. Niye destek vermiyorsunuz TSK'ya. Gül'ün bir sürü hatası varken, cumhurbaşkanlığını nasıl onaylarım" dedi.

Seçim ittifakları konusunda Uzan, GP Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin'in "ittifaklara açığız" açıklamasını hatırlatarak, "CHP, MHP ve DYP ile ittifak olabilirdi. DYP, DP serüvenini yaşadı. MHP kendi başına giriyor. CHP ise DSP ile yoluna devam ediyor. Tabanımızdan bize gelen bilgi 'tek başımıza girelim' şeklindeydi. Biz bu söylemlere kulak verdik ve tek başına giriyoruz. Bizim için bu konu kapanmıştır" şeklinde konuştu.

EZBERE KONUŞMAM BARAJI AŞTIK

"Barajı aştığınıza dair ilanlar veriyorsunuz. Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz?" şeklindeki soruya Uzan "Ben ezbere konuşmam. Beni tanıyanlar bilirler, hesap kitap yapmadan asla hareket etmem. Barajın çok ama çok üstündeyiz" karşılığını verdi.

Uzan, "AKP'nin seçimlerde birinci parti olarak yine çıkması durumunda GP'nin hükümet ittifakı yapıp yapmayacağı şeklindeki" soruyu da şöyle yanıtladı:

"AKP ile koalisyon yapmayız. Bağımsız olarak girip DTP çatısı altında bulunması beklenen DTP'lilerle işbirliği yapmam. Onun dışında milletimizin parlamentoda görevlendirdiği her partiyle ittifak yaparım. Program üzerinde asgari müştereklerinde uyuşmak kaydıyla her türlü koalisyonu yaparım."

BAŞBAKAN DEĞİŞMEDİ

Türkiye'de irtica tehdidinin olduğunu savunan Uzan, Başbakan Erdoğan ve AKP'lileri kastederek, "Bu kişiler aydan gelmediler. Büyük çoğunluğu siyasi geçmişi var. Başbakan'ın 'ben değiştim' şeklinde bazı sözleri var. Bu sözler hiçbir şekilde değişmiş olduğunu göstermiyor. AKP'yle asla" dedi.

GP Lideri Uzan, milletvekili dokunulmazlığı üzerine ise "Kürsü dokunulmazlığı şart. Bütün dünyada var. Onun dışında dokunulmazlığa gerek yok diye düşünüyorum" değerlendirmesini yaptı. (ANKA)

Genç Parti Lideri Cem Uzan: 'AKP ile Asla'

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Genç Parti Lideri Cem Uzan: 'AKP ile Asla' - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Celil Nalçakan, oyunculuk performansıyla Kırmızı Oda dizisine damga vurdu Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi