Genç Tıpçılar Önlüklerini Giydi - Son Dakika

Genç Tıpçılar Önlüklerini Giydi

14.03.2016 18:09
Genç Tıpçılar Önlüklerini Giydi, System.String[]

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı münasebeti ile gerçekleştirilen programda tıp fakültesi birinci sınıf öğrencilerine önlük giydi.

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı münasebeti ile gerçekleştirilen programda tıp fakültesi birinci sınıf öğrencilerine önlük giydi.

Törene Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman İl Sağlık Müdürü Dr. Emin Taş, Halk Sağlığı Müdürü Dr. H. Mustafa Kutlu, Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Ali Aydın, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, "14 Mart Tıp Bayramınızı kutluyor, sağlıkta şiddet uygulayanları ise kınıyorum. Bugün burada önlük giyerek mesleğinize ilk adımı atacaksınız. Ahilik kaidelerinin uygulandığı döneme ait tarihi belgelerde, çıraklıktan kalfalığa, kalfalıktan ustalığa geçişte yapılan törenlere ait pek çok bilgi vardır. Her sanat dalının özelliklerine göre uygulanan bu törenlerdeki ana temanın değişmediğini görmekteyiz. Ahlaka, çalışmaya, çevreyi korumaya, bilgiye, tecrübeye, insanları sevmeye, görgüye dayalı öğütler ile bunlara ait rumuzlar birbirine çok benzemektedir. Ben inanıyorum ki tıpkı Ahi Evran gibi sizler de buradan mezun olduktan sonra dünyada iz bırakacak tedavi yöntemleri sergileyecek ve adınızdan söz ettireceksiniz" dedi.

Ankara'da gerçekleşen hain terör saldırısına değinen Rektör Prof. Dr. Gönüllü, "Ankara'da Kızılay Meydanında gerçekleşen bu saldırıda elbette milletimizin birlik ve bütünlüğü hedef alınmıştır. Ben bu alçakça saldırıyı kınarken, hainlerin hedeflerine asla ulaşamayacaklarını ifade etmek istiyorum. Saldırıda ölenlere rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise yaptığı konuşmada Adıyaman Üniversitesi ve Tıp Fakültesi'nin kuruluş hikayesini anlatarak geçtiğimiz aylarda geçirdiği ameliyattan bahsederek, Adıyaman Üniversitesi Hastanesinde geçirdiği ameliyatta ilgi ve alakadan çok memnun kaldığını dile getirdi.

Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın ise Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi hakkında bilgiler verdi.

Adıyaman Sağlık İl Müdürü Dr. Emin Taş ise yaptığı konuşmada sağlıkta şiddet konusuna değinerek bu konunun sağlık çalışanlarını rencide eden en önemli sorunlarımızdan biri olduğunu söyledi.

Gerekli yasal tedbirlerin etkin ve caydırıcı olmaları konusunda da çalışmaların yapıldığı ifade eden Müdür Taş, amaçlarının insanlara sadece sağlık hizmeti sunmak olan sağlık çalışanlarına reva görülen bu insanlık suçunu kınadığını kaydetti. Hasta ve hasta yakınlarına seslenen Dr. Taş, gerekli hoşgörüyü beklediklerini belirtti. - ADIYAMAN

Genç Tıpçılar Önlüklerini Giydi
Genç Tıpçılar Önlüklerini Giydi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Genç Tıpçılar Önlüklerini Giydi - Son Dakika


Son Dakika

Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi: Dünya, başkan tarafından yayılan sahte haberlere doydu MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlığını kaybedip elemeye kalan isimler belli oldu Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar