Genç Yetenekler Ustalarını Yaşatıyor - Son Dakika

Genç Yetenekler Ustalarını Yaşatıyor

23.07.2014 09:26
Genç Yetenekler Ustalarını Yaşatıyor, System.String[]

"Şefik Bursalı Resim Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu"

Çağdaş resmin ustalarından, merhum sanatçı Şefik Bursalı'nın anısını yaşatmak ve plastik sanatlar alanında sanatçıların çalışmalarını desteklemek amacıyla bu yıl 14'üncüsü düzenlenen 'Şefik Bursalı Resim Yarışması'nın ödülleri sahiplerine verildi.

Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde düzenlenen törende genç yeteneklere toplam 37 bin 500 lira para ödülü dağıtıldı.

Yarışmada beş büyük ödül (her kazanan için ayrı ayrı 7 bin 500 TL) verildi. 'Ağıt' isimli tablonun sahibi sanatçı Fatih Dülger büyük ödülünü Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'dan alırken, 'Van Depremi' isimli eseriyle sanatçı Orhan Onuk'a büyük ödülünü Şefik Bursalı ailesini temsilen Avukat Ünsal Piroğlu verdi. Yarışmanın diğer büyük ödüllerini ise sanatçılar Hayri Ağan 'Tekne İçi', Mustafa Sönmez 'Tabutta Rövaşata' ve Burak Yiğit 'Yığın' isimli eserleriyle aldı.

Ünlü sanatçı Şefik Bursalı anısına düzenlenen ve toplam 257 sanatçının katıldığı yarışmada sergilenmeye layık görülen 92 eser "Fahri Korutürk" ve "Sedat Simavi" salonlarında 15 Ağustos tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Geleceğe Işık Tutan Etkinliklerden Büyük Mutluluk Duyuyoruz

Özellikle genç sanatçılar için sembol olacak kişiler etrafında toplanılmasının önemine dikkatleri çeken Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, bu sanat etkinliklerine büyük bir özveriyle katılmak gerektiğinin altını çizdi. Geleceğe ışık tutan bu sanat etkinliklerden büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Haluk Dursun, Türkiye'deki bazı etkinliklerin geleneksel hale gelemeden kesintiye uğramasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Şefik Bursalı'nın ismini yaşatmak üzere bu yıl 14'üncüsü düzenlenen yarışmanın bu yılların derinliğini de taşımasının önemine işaret eden Haluk Dursun, gençlerin bu işin takdir gören bir iş olduğunu bu tarz etkinliklerle anlamaları gerektiğini söyledi.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Genç Yetenekler Ustalarını Yaşatıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

2 hafta önce kalp krizi geçiren Mustafa Topaloğlu yeniden hastaneye kaldırıldı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı Son dakika: Yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak belirlendi! 2021'de vergi ve cezalar bu oranda artacak Koronayı yenen midyeciyi markette darbeden saldırgan: Bize hastalık getiriyorsun, seni öldürürüm elimde kalırsın CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: İmamoğlu'ndan özür dilemelidir Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor "Partilerde abartıldığı kadar bir şey yok" diyen Buse İskendereoğlu da koronavirüse yakalandı